Hava Durumu

Kupaların takımı turnuvaya damga vurdu !..

Katıldığı yarışmalarda ilimizi kazandırdığı kupalarla temsil eden Niğde Safari Off-Road Club NİSOFF ekibi son turnuvadan da kupayla dönüyor.

Haber Giriş Tarihi: 01.08.2022 09:51
Haber Güncellenme Tarihi: 01.08.2022 09:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Kupaların takımı turnuvaya damga vurdu !..

Niğde Safari Off-Road Club (NİSOFF) ekibi katıldığı son turnuvada da 1 ve 2’ncilik kupalarının sahibi olarak şampiyonaya damga vurdu. 


Ordu'nun Korgan ilçesinde yüksek rakımlı yaylada çok sayıda takım ve sporcunun katıldığı 5. Geleneksel Off-Road Yarışları düzenlendi. Katıldıkları hemen her turnuvada Niğde’yi şampiyonluklar kazanarak temsil eden Niğde Safari Off-Road Club takımı bunu turnuvada ise bunu bir kez daha tekrarlayarak hem 1’ncilik hem de 2’nciliğin sahibi oldular. 


S1, S2, S3 ve S4 klasmanlarından oluşan yarışmada katılımcılar en iyi sürede parkuru tamamlamak için mücadele verirken Niğde Takımı bu zorlu parkurda gülen taraf oldu. Zorlu parkurlarda bazı araçlar arıza yaparak yarışı tamamlayamazken, bazıları da kaza yaparak yan yattı.  Yaklaşık 20 binden fazla vatandaşın izlediği yarışmalarda S3 kategorisinde Niğde Safari Off-Road Club takımından Murat Fahri Ertul ve Ümit kaya 1’nciliği kazanarak şampiyonaya damga vururken, ayn yine S3 klasmanında Niğde Safari Off-Road Club takımından Kadir Akbulut ve Servet Arslan 2’ncilik kupasının sahibi oldular. 


Diğer klasmanların yarışçıları ise yine başarı sırasına göre kupalarını aldılar. 


Niğde ekibinin aynı klasmanda hem 1’ncilik hem de 2’ncilik kupası alması kentimiz içinde önemli bir başarı olarak kayda geçerken, kupalarını gururla alan takım üyeleri; “Şehrimiz Niğde’yi kendi imkan ve çabalarımızla dahi olsa her alanda tanıtmaya, adını duyurmaya devam edeceğiz” dediler.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.