Hava Durumu

Koltuk için değil hizmet için geliyorum!..

Niğde'nin Bor ilçesinde bulunan Selçuk Mahallesi Muhtarlığı için Güler Dön Mavıcı, adaylığını açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 21.08.2023 13:58
Haber Güncellenme Tarihi: 21.08.2023 13:58
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Koltuk için değil hizmet için geliyorum!..

Gelecek yıl Mart ayında yapılacak olan Yerel Seçimler için muhtar adayları şimdiden çalışmalara başladı. Niğde’de yaşayan 46 yaşındaki Güler Dön Mavıcı, Niğde’nin Bor ilçesinde bulunan Karaca Uğurlu, Dink, Sokubaşı ve Orta Mahallelerinin birleştirilmesi sonucu oluşturulan Selçuk Mahallesi için muhtar adaylığını açıkladı. Medya Haber Sitesi olarak Selçuk Mahallesi Muhtar Adayı Güler Dön Mavıcı ile röportaj gerçekleştirerek sürecin detaylarıyla beraber adaylığını ve sonrasında seçilirse neler yapacağına dair ilgili bilgileri sizler için aldık.

Kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

Ben Güler Dön Mavıcı Selçuk Mahallesi muhtar adayıyım. 1977’de Niğde’nin Bor ilçesinde doğdum. Harım Mahallesi kütüğüne kayıtlıyım. Çocukluğum Harım Mahallesinde geçti. Sonrasında 1985 senesinde Karaca Uğurlu Mahallesinde ikamet etmeye başladım. Aynı mahalle ve caddede 38 senedir yaşamakla beraber Konak Apartmanında ikamet ediyorum. Lise mezunu, ev hanımı ve 1 erkek çocuk annesiyim.

Güler yüzlü, aktif, enerjik, çalışkan, pozitif, kendiyle barışık, ayakları üzerine sağlam basan, dik duran, tuttuğunu kopartan, ikna kabiliyeti güçlü olan bir yapıya sahibim. Kamu kurum ve kuruluşlarına rahatlıkla grip çıkan birisiyim. Hedefe ulaşmayı seviyorum.

Muhtar adayı olmaktaki amacınız nedir?

Hizmetimde; gülen yüzümle, dürüstlüğümle, samimiyetimle, adaletimle, şefkatimle, merhametimle, sorumluluklarımla, öz güvenimle, sözünün eri verdiğim sözleri yerine getirerek, sevgim ve saygımla, azmimle çalışacağımı görevimi layıkıyla yapacağımı herkesin bilmesini isterim.

İŞİM HİZMET GÜCÜM SİZLER OLACAKSINIZ

Memleketim ve mahallemde tanınan ve sevilen bir insanım. Yaşlıların evladı, gençlerin arkadaşı, emsallerimin yoldaşı olduğum gibi, çocuklarında oyun arkadaşıyım. Her yaştan olanı, her bir kuşağı önemsiyor ve çok seviyorum.

-Daha önce siyasetin çeşitli kademelerinde aktif bir şekilde görev aldınız. Ne gibi faaliyetlerde bulundunuz?

Vatanımı, bayrağımı, memleketimi seven birisi olarak siyasetin çeşitli kademelerinde aktif bir şekilde görev aldım ve çalıştım. Bu kazanmış olduğum tecrübelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bir kadın ve bir anne olarak kadınların ve gençlerin sıkıntılarını, mahallemizin sorunların ve eksikliklerini biliyorum. Kamu kurum ve kuruluşlarına rahatlıkla girip çıkan birisiyim. Gerekli kurumlarla her daim irtibat halinde olup gerekli takibi yapıp, istişare altında çözüme kavuşturacağımı hemşehrilerimin bilmesini isterim. Özellikle her yaşın bir değeri ve güzelliği olduğu biliyorum bu nedenle her kuşağı çok önemsiyor ve seviyorum.

-Mahallemin eksiklerini biliyorum dediniz. Mahalleye yenilik olarak neler getirmeyi düşünüyorsunuz?

Mahallemizin sıkıntılarını ve sorunlarını çözerek eksikliklerini gidermeye, mahallemizin mağdur ailelerini tespit ederek gerekli tüm ihtiyaçlarını ve yardımlarını itina ile ulaştırmak görevim olacaktır. Özellikle kırmızı çizgim olan yaşlı insanlarımız ve bilhassa kadın ve çocuklarımız için çalışmalar yapıp projeler üreteceğimi bilmenizi isterim.

Muhtar bana göre mahallelerin ve her ailenin ferdidir. Muhtarlık kurumunu rahatlıkla ziyaret edebileceğiniz, rahatlıkla konuşabileceğimiz sıkıntı ve sorunlarınızı anlatabileceğiniz ve birlikte çözüme kavuşturabileceğimiz bir kurum haline hep birlikte getireceğiz.

-Kadınların siyasette karşılaştığı en büyük engellerden birisi de siyasetin çok yoğun çalışma gerektiren bir uğraş olması. Siz bu yoğun çalışma hayatına ayak uydurabileceğinizi düşünüyor musunuz?

Kadın yönetiminde hassasiyet vardır, azim vardır, mücadele vardır, cesaret ve güven vardır. Kadın zekasıyla, başarısıyla, dik duruşuyla ve  kadın gücü mottosuyla vardır. Kadının doğasında yılmadan, yorulmadan çalışmak vardır. Kadının olduğu yerde gelecek ve dayanışma vardır.

Özellikle kadınlara, gençlere, çocuklara yönelik projeler için çalışacağımı bilmenizi isterim.

Bu hizmetler isteyerek yapmak ve daha fazlasını üstüne koyarak ilerlemek, mahallem için bir şeyler yapabilmek için Bor ilçesinde bulunan Selçuk Mahallesi muhtar adayıyım.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.