Hava Durumu

Kızılay Ukrayna içlerindeki yardım çalışmalarını sürdürüyor

Ukrayna ile Rusya arasında süren çatışmalar 22. gününe girerken Kızılay ve Ukrayna Kızılhaçı ortak insani yardım çalışmalarını sürdürüyor. Ukrayna Kızılhaçı görevli ve gönüllülerinin yetersiz kaldığı bölgelerde Kızılay ekipleri savaş mağdurlarına beslenme, barınma, giyim, sağlık, hijyen, vb. yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2022 16:00
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2022 16:46
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Kızılay Ukrayna içlerindeki yardım çalışmalarını sürdürüyor

İSTANBUL (İGFA)- Kızılay, Ukrayna’da yaklaşık 3 haftadır devam eden insani krize yönelik çalışmalarını derinleştirerek sürdürüyor. Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri operasyon başlattığını açıklamasının ardından harekete geçen Kızılay bugüne kadar beslenme, barınma, bebek bezi, giyim malzemeleri, battaniye, uyku tulumu, yatak, yorgan, tuvalet kağıdı, hijyen malzemeleri, ilaç ve tıbbi malzemeler, ilk yardım çantası gibi acil ihtiyaçlardan oluşan 12 milyon TL değerindeki 24 TIR insani yardım malzemesini bölgeye ulaştırdı. Ayrıca 3 TIR daha Kızılay’ın İstanbul Anadolu Bölge Lojistik Merkezinden yola çıktı.

Birleşmiş Milletlerin paylaştığı 14 Mart tarihli verilere göre 700’e yakın sivilin hayatını kaybettiği, bin 143 sivilin yaralandığı ve 3 milyondan fazla kişinin çatışmalardan kaçarak komşu ülkelere sığındığı Ukrayna’da Kızılay ve Ukrayna Kızılhaçı el ele çalışmalarını yürütüyor. Çatışma ve sınır bölgelerindeki sığınaklarda yaşamlarını sürdürmeye çalışan vatandaşların her türlü ihtiyacını karşılayan Kızılay, Chernivtsi ve Brusnytsya bölgelerinde aralarında Türk vatandaşlarının da bulunduğu ve güvenli bir noktaya ulaşmak için yer değiştirmekte olan insanlara destek oluyor. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.