Hava Durumu

Kış lastiği takmayı unutmayalım

1 Aralık 1 Nisan tarihleri arasında yolcu ve yük taşımacılığı için zorunlu olan kış lastiği hayat kurtarıyor. Ülkemizde son bir haftadır soğuk hava ve yoğun kar yağışı nedeniyle kamyon, tır, otobüs türü araçlar sıklıkla yolda kalıyor. Hava ve yol şartlarının yanı sıra bazı şoförlerin kış lastiği takmamaları kazalarla birlikte trafik akışında da aksamalara neden oluyor.

Haber Giriş Tarihi: 25.01.2022 11:36
Haber Güncellenme Tarihi: 25.01.2022 11:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Kış lastiği takmayı unutmayalım

Karayollarında yapılan denetimlerde yeterli derinliğe sahip olmayan lastiklerin yanında belli oranda kış lastiğinin de takılmadığı görülüyor.

Kış lastiği kullanmayan otobüs, kamyon, tır gibi araçlara da ceza kesiliyor. 

Yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda kış lastiği uygulaması zorunluluğu bulunmuyor ancak, uzmanlar kişisel araçlarda da kış lastiğinin 1 Aralık 1 Nisan tarihleri arasında kullanılmasını öneriyor.

Son bir haftadır yoğun şekilde devam eden kar yağışı ve soğuk hava ülkemizi etkisi altına alırken, meteoroljiden alınan tahminlere göre Şubat ayına kadar kar yağışının bölgemizde etkili olacağı belirtiliyor. 

Medya Haber Sitesi olarak zorunlu haller dışında özellikte uzun yolculuktan kaçınmanızı ve şahsi aracınız da olsa kış lastiğini kullanmanızı öneririz. 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.