Hava Durumu

Kırşehir İçin Hayali Olanlar Proje Yarışması, toplam ödül 250 bin lira!..

Ahilik Kültürünün tanıtılıp, yaşatılarak gelecek kuşaklara aktarılması adına düzenlenen Ahilik Haftası Kutlamalarına bu yıl Kırşehir ev sahipliği yapacak. Bu kapsamda Kırşehir İçin Hayali Olanlar Proje Yarışması düzenlenecek.

Haber Giriş Tarihi: 14.09.2023 10:46
Haber Güncellenme Tarihi: 14.09.2023 10:46
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Kırşehir İçin Hayali Olanlar Proje Yarışması, toplam ödül 250 bin lira!..

Kırşehir Ticaret İl Müdürlüğü tarafından 36. Ahilik Haftası Kutlamaları kapsamında Kırşehir İçin Hayali Olanlar Proje Yarışması düzenliyor. 77 ilde kutlanacak olan Ahilik Haftası etkinliklerinde düzenlenecek olan yarışma ise tüm yurt çapında gerçekleştirilecek. Başvuruları devam eden yarışmada dereceye giren katılımcılara ödül verilecek. 

Yarışmanın Konusu ve Amacı

Kırşehir’e sanayi, ticaret, turizm ve hizmet sektörlerinde yeni yatırımlar kazandırmak ve bu suretle ilin ekonomisini iyileştirmek, istihdama katkı sağlamak amacıyla Kırşehir’in yerel yatırım potansiyelini de dikkate alarak hazırlanacak projelerin yatırımcı kurum, kuruluş ve özel teşebbüs marifetiyle hayata geçirilmesini sağlamak amacı ile bu proje yarışmasının gerçekleştirilmesi planlanmıştır. Yarışmada dereceye girip girmediğine bakılmaksızın tüm projeler uygulama için değerlendirmeye alınacaktır.
 
Katılım Şartları ve Yarışma Kuralları:

1-) Yarışmaya 18 yaşından büyük yurt içi ve yurt dışında yaşayan tüm Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları bir ya da birden çok proje ile katılabilirler.
2-) Yarışmanın jüri üyeleri; Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğünden, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanlığından, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifleri Birliği Başkanlığından ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Konfederasyonu Başkanlığından birer temsilci ile Kırşehir Valiliğinin belirleyeceği iki temsilciden oluşur.

3-) Jüri üyeleri yarışmaya katılamazlar.


4-) Yarışmacılar proje formatının başlığında hazırladıkları projeleri sanayi, ticaret, turizm ve hizmet sektörlerinden hangisine dönük bir proje olduğunu belirteceklerdir.


5-) Yarışmaya katılacak projeler Kırşehir’in tarım ve hayvancılık başta olmak üzere termal su kaynakları, turizm potansiyeli, ham madde kaynakları, metropollere mesafesi ve ulaşım imkanları dahil olmak üzere yerel potansiyel dikkate alınarak hazırlanmış olacaktır.


6-) Hazırlanacak proje formatında projenin risk analizine, gerçekleştirilebilirlik düzeyine, sürdürülebilirliğine, üreteceği katma değer miktarına ve sağlayacağı istihdam sayısına yer verilecektir.


7-) Yarışmacılar 8 Aralık 2023 tarihine kadar hazırlamış oldukları eserleri dijital ortamda kirsehir.tim@ticaret.gov.tr mail adresine ulaştırabilecekleri gibi flash disk/usb bellek/cd ortamında doğrudan Kırşehir Ticaret İl Müdürlüğüne tutanak karşılığı teslim edebileceklerdir.


8-) Yarışma takvim ve kurallarına uymayan yarışmacıların ürünleri değerlendirmeye alınmayacaktır.


9-) Yarışmaya katılım ücretsizdir.


10-) Yarışmaya katılan kişiler şartnameyi kabul etmiş sayılırlar.


 
Değerlendirme ve Puanlama:


1-) Değerlendirme, katılım şartları ve yarışma kuralları başlığının 2.maddesinde belirtilen jüri üyeleri tarafından yapılacaktır. Jürinin kararları kesindir ve dava edilemez.
2-) Jüri üyelerinin tamamı her yarışmacı için ayrı ayrı değerlendirme yapacak, jüri tarafından yapılacak puanlamaya göre en yüksek puan alandan en düşük puan alana kadar sıralama yapılacaktır.


3-) Puanlamada eşitlik olması durumunda ayrıca bir sözlü mülakat ve değerlendirme yapılabilecektir.


4-) Yarışmaya katılacak projelerin uygulanabilirliği, sürdürülebilirliği, yerel yatırım imkânı ve potansiyeline uygunluğu, istihdama katkısı ayrı ayrı ele alınmak üzere toplam 100 puan üzerinden değerlendirme yapılacaktır.


5-) Yarışmanın sonucu 22 Aralık 2023 Cuma günü ilan edilecektir. Ödül töreni, sonuçların açıklanmasını takip eden hafta içerisinde gerçekleştirilecektir.


 

Ödüller:

(Birinciye)     :100.000,00 TL (yüzbintürklirası) 

(İkinciye)        :75.000,00 TL (yetmişbeşbintürklirası) 

(Üçüncüye)    :50.000,00 TL (ellibintürklirası) 

Teşvik Ödülü :25.000,00 TL (yirmibeşbintürklirası)

 
Yarışma Takvimi:


Başvuru Başlangıç Tarihi: 6 Eylül 2023


Başvuru Bitiş Tarihi: 8 Aralık 2023


Başvuru Adresi: Kırşehir Ticaret İl Müdürlüğü


Yarışma Tarihi: 8 – 22 Aralık 2023


Değerlendirme Tarihi: 8 - 22 Aralık 2023


Sonuçların Açıklanması Tarihi: 22 Aralık 2023


Ödül Töreni: 25 – 29 Aralık 2023

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.