Hava Durumu

Kayseri Kocasinan'dan sağlıklı proje

Kayseri'nin Kocasinan Belediyesi’nin ‘Sağlığınız Bizim İçin Önemli’ sloganı ile başlattığı okul bahçesi ve çevresindeki temizlik çalışmaları aralıksız sürüyor. Eğitim camiasına başarılı bir yıl temennisinde bulunan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar; “Aydınlık geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza daha sağlıklı ortamlar oluşturarak, yarınlara hazırlıyoruz” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 09.09.2022 11:20
Haber Güncellenme Tarihi: 09.09.2022 11:20
Kaynak: İGF Haber
Kayseri Kocasinan'dan sağlıklı proje

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Temizlikte de ilçe belediye ölçeğinde Türkiye’nin en modern filosunu kurduklarını ve vatandaşlara temiz çevre sunduklarını belirten Kayseri'nin Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, her zaman eğitimin ve eğitimcilerin yanında olduklarını söyledi. Başkan Çolakbayrakdar, şunları kaydetti; “Yenilikçi belediye olarak farklı projelere imza atıyoruz. Bu doğrultuda okullarda fiziki temizliğin yanında mekanların da hijyenik temizliğini yapıyoruz. Vatandaşlarımız tarafından büyük beğeni toplayan bu çalışmamız, çocuklarımızın daha sağlıklı ortamlarda eğitim görmelerine katkı sağlamaktadır. Daha sağlıklı bir nesil yetiştirilmesi ve çocuklarımızın daha iyi bir gelecekte büyüyebilmeleri için elimizden gelen her türlü gayretin içerisindeyiz. Aydınlık geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yarınlara hazırlıyoruz. Kocasinan Belediyesi olarak bugüne kadar eğitim için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Bundan sonra da eğitim-öğretime desteğimizi artırarak devam ettireceğiz”.

Başkan Çolakbayrakdar, “2022-2023 eğitim-öğretim yılının öğretmenlerimize ve sevgili yavrularımıza hayırlar getirmesini diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Kocasinan sınırlarında bulunan tüm okulların bahçelerini ve çevresini temizlemeye devam eden Kocasinan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yeni eğitim-öğretim yılında da öğrencilere daha sağlıklı ortam sunmayı hedefliyor. Ekipler sadece okulların bulunduğu cadde, sokak ve kaldırımların temizliği ile kalmayıp, boş arazilerdeki hafriyatları da temizleyerek, okul güzergahlarını güzel bir görünüme kavuşturuyor.

Kaynak: İGF Haber

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.