Hava Durumu

Kara kışı hazırlık tamam!..

Niğde Valiliği İl Özel İdaresi bünyesinde araçlar kara karşı hazırlıklarını tamamladı. Köy ve kasabalar da dahil olmak üzere il genelinde kar ve karın yaratacağı yol kapanması, çığ gibi durumlara karşı önlemler alındı.

Haber Giriş Tarihi: 30.11.2021 10:41
Haber Güncellenme Tarihi: 30.11.2021 10:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Kara kışı hazırlık tamam!..

Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek karla mücadele ekiplerinin 24 saat çalışma esasına göre hizmet verecek şekilde hazır olduğunu belirtti. 

Niğde İl Özel İdaresinde görev yapan Karla Mücadele Ekibi, 33 araç 40 personelden oluşuyor. Niğde Valiliğinden yapılan açıklamada Niğde İl Özel İdaresinde ekipman ve personel bilgileri de paylaşıldı: 

Buna göre: 

Ekipte 10 greyder (10 operatör), 2 dozer (2 operatör), 9 kar bıçaklı kamyon (9 şoför), 2 yükleyici (2 operatör), 6 kazıcı yükleyici (6 operatör), 2 pikap (2 Şoför), araçların yakıt ikmali için  1 yakıt ikmal aracı (1 şoför) ile ayrıca araç ve bir de iş makinelerine yerinde müdahale edebilecek seyyar tamir aracı ve idaremizde görevli idari, teknik personel bulunuyor. 

Olası kar yağışına karşı 131 köyde önlem alındığını belirten Niğde Valiliği, kriz merkezinde olası önlemler alınarak köy yollarının kapalı olmasının önüne geçilmesi için çalışma yapılacağı belirtildi. 

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

Hiçbir köyümüzde vatandaşlarımız mağdur edilmeden istediği anda şehir merkezine ulaşacak ve burada tüm hizmetlerden faydalanabilecektir.  Şimdiden Karla Mücadele ekibine  çalışmalarında  başarılar dilerim" dedi.

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.