Hava Durumu

Kadına karşı şiddet son bulsun!..

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle; Niğde İl Emniyet Müdürlüğü, Niğde Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Niğde Belediyesi, Kızılay Derneği Niğde Şubesi, Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) ve Kadın Dayanışma Vakfı (KADEM) tarafından Şadırvan Parkta stant açıldı.

Haber Giriş Tarihi: 25.11.2021 12:30
Haber Güncellenme Tarihi: 25.11.2021 13:32
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Kadına karşı şiddet son bulsun!..

Hemen hemen her gün kadına karşı şiddet eylemlerinin yaşandığı ülkemizde, farkındalık oluşturmak amacıyla Niğde şehir merkezinde stant açıldı. Kadına karşı şiddetin engellenmesinin önüne geçilmesi adına çalışmalar devam ederken, vatandaşların da konuya olan duyarlılığını artırmak adına açılan stanta vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildi. 

Kadına karşı şiddet vakalarına yönelik farkındalık amaçlı kurulan stantta Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek açıklamalarda bulunurken, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir, Niğde İl Jandarma Komutanı Albay Nihat Özkök ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı. 

Stant açılışı sonrası Vali Şimşek, Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir ve katılımcılar vatandaşlara çicek hediye ettiler. 

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle açılan stantta konuşan Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek şunları söyledi; 

"Şiddet görme tehdidi altındaki kadınlarımızı, emniyet birimlerimizle irtibat kurmaya davet ediyor, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü” nde, kadına yapılan her türlü şiddeti kınıyor, kadının toplumdaki hak ettiği yere ulaşmasındaki tüm engellerin kalktığı bir dünya diliyoruz." 

 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.