Hava Durumu

Jandarmadan traktörlere sıkı denetim

Niğde İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, şeker pancarı hasadının başlaması nedeniyle çoklu römork kullanan traktör sürücülerine önemli uyarılarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 03.11.2023 16:04
Haber Güncellenme Tarihi: 03.11.2023 16:04
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Jandarmadan traktörlere sıkı denetim

Niğde İl Jandarma Komutanlığı ekipleri şeker pancarı hasadının başladığı Niğde’de, çoklu römork takan sürücülere trafik güvenliği açısından hayati öneme sahip uyarılarda bulundu.

Niğde İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik jandarması timleri tarafından şeker pancarı sezonunun başladığı bu dönemde kazalara karışan araçların büyük çoğunluğunu traktör ve traktöre bağlı olarak kullanılan tarım araçları römorkların oluşturması nedeniyle denetimlerini sıklaştırdı.

Sürücülere; karayoluna çıkan traktörlerin diğer sürücüler tarafından fark edilmesinin önemine işaret eden trafik jandarma timleri, özellikle "reflektör kullanımı, kabin ve rops demiri kullanımı, flaşör lamba kullanımı, çok sayıda römork takılmaması, yük üzerinde insan taşınmaması, yükün römorkun kasa seviyesinin üzerine çıkacak kadar yüklenmemesi” gibi konularda eğitim verilmektedir. Trafik Jandarması traktörlerin ulaşım aracı olarak değil, tarımda yük taşıma amaçlı kullanılmasının kazalarda can kaybını önleyeceğini, reflektörsüz ve ışık donanımı eksik, fazla römorklu traktörün karayolunda seyreden diğer sürücüler için ölümcül kazalara sebep olabileceğinin altını çiziyor.

Traktör arkasına, trafik güvenliğini tehlikeye sokacak şekilde çoklu römork takmak tehlikeli ve yasaktır. Fazla römork, traktörün fren sistemini etkileyecek ve manevra yapmanızı zorlaştıracaktır.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.