Hava Durumu

Jandarmadan geçitlere denetim

Niğde İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması timlerince, sürücüler tarafından hemzemin geçitlerde yapılacak trafik kural ihlallerini ve meydana gelebilecek kazaları önlemek amacıyla sorumluluk sahasındaki demiryolu ağı üzerinde bulunan hemzemin geçitlerde denetim yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 08.11.2023 21:19
Haber Güncellenme Tarihi: 08.11.2023 21:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Jandarmadan geçitlere denetim

Niğde İl Jandarma Komutanlığı, Trafik Jandarması ekipleri, sürücülerin hemzemin geçite yaklaşırken hızını düşürmek, gerektiğinde durmak ve bariyerler indiğinde beklemek gibi kurallara uyulup uyulmadığını denetledi.

Jandarma trafik personelleri tarafından, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından kurulan hemzemin geçitleri gösteren kameralar inceleniyor, kural ihlali tespiti halinde cezai işlem uygulanıyor.

Niğde İl Jandarma Komutanlığı tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada: ''Tren kazaları, ölüm ya da ağır yaralanma ile sonuçlanmaktadır. Söz konusu insan ise trafikte "1” can kaybının bile fazla olduğu, trafikte her yıl daha iyiye mottosu hedefimiz olup,  bu yolda sizlere çok güveniyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.