Hava Durumu

Jandarma tüm birimleriyle çalışmalarını sürdürüyor

Niğde İl Jandarma Komutanlığına bağlı kısa adı JASAT olan Jandarma Dedektifleri, Niğde Merkez Jandarma ekipleri ile Bor İlçe Jandarma ekipleri müşterek çalışmalarında faili meçhul hırsızlık olaylarının aydınlatılmasına yönelik faaliyetlerini sürdürüyor.

Haber Giriş Tarihi: 16.02.2022 13:49
Haber Güncellenme Tarihi: 16.02.2022 14:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Jandarma tüm birimleriyle çalışmalarını sürdürüyor

Niğde İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde meydana gelen faili meçhul hırsızlık olaylarının aydınlatılmasına yönelik Jandarma Dedektifleri (JASAT), Niğde merkez ve Bor İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan müşterek faaliyet neticesinde; 2022 yılı içerisinde farklı tarihlerde meydana gelen (3)’ü evden, (2)’si İnşaattan ve (2)’si Bağ Bahçe ve Tarladan Hırsızlık olayı olmak üzere toplam (7) faili meçhul hırsızlık olayı aydınlatıldı.

Hırsızlık olaylarında tespit edilen (5) şüpheli şahıstan (4)’ü çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandılar. 

Çalıntı malzemeleri alan hurdacıya ise idari yaptırım uygulandı. 

Niğde İl Jandarma Komutanlığı paylaştığı basın metninde, "Kamu düzeninin sağlanmasında, suç ve suçlularla mücadelede faili meçhul olayların aydınlatılması büyük önem arz etmektedir. Jandarma, yasaların verdiği yetki ve sorumluluk çerçevesinde, sahip olduğu imkânları da kullanarak, bu konudaki çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürmektedir." ifadelerine yer verdi. 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.