Hava Durumu

Jandarma Teşkilatı 183 Yaşında

Jandarma Teşkilatının 183. kuruluş yıldönümünde Atatürk Anıtına çelenk sunuldu, jandarma mensuplarının ekipmanları tanıtıldı.

Haber Giriş Tarihi: 14.06.2022 12:31
Haber Güncellenme Tarihi: 14.06.2022 13:54
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Jandarma Teşkilatı 183 Yaşında

Niğde Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelen sunumuyla başlayan etkinlik, Şadırvan Parkta açılan Jandarma Teşkilatı ekipmanlarının sergisi ile son buldu. Niğde Protokolünün de katıldığı etkinlikler kapsamında açıklamalarda bulunan Niğde Valisi Mustafa Koç, Jandarma Teşkilatının milletin evlatlarından oluştuğunu söyleyerek, teşkilata destek olan devlet büyüklerine de teşekkür etti.

Niğde Valisi Mustafa Koç açıklamalarında şunları söyledi; "Milletin bağrından çıkmış evlatlarından oluşan, Jandarma Teşkilatımızın 183. yıldönümünü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de kutluyoruz. Jandarma Teşkilatımız kendisine kanunla verilmiş, milletimizin, devletimizin, canına, malına, ırzına, namusuna korumak görevlerini başarı ile ifa eden bir kurumumuz. Pandemi döneminde de darda kalmış insanımızın ne ihtiyacı olduysa yanında olmuş, gururla ifa etmiştir. 


Devletimizin kapasitesi ile gurur duyduk. Jandarma ve Emniyet Teşkilatımızın ekipmanlarıyla ne kadar güçlü olduğumuzu gördük. Kurumlarımızın kapasitesinin artırılması yönünde gereken desteği sağlayan veren, devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum. 


Jandarma Teşkilatımızın alet, edavat, ekipman noktasında yerli üretim olduğunu da gururla gördük. Yerli ve milli olan suç, kadına şiddet, hayvana şiddet gibi durumları engellemek için çok güzel projeler var. 


Ben buradan Jandarma Teşkilatımızın 183. kuruluş yıldönümünü kutlu olsun inşallah." 


Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 183. yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinliklere; Niğde Valisi Mustafa Koç, Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, NÖHÜ Rektörü Hasan Uslu, Niğde İl Jandarma Komutanı Albay Nihat Özkök, Niğde İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir, jandarma mensupları ve vatandaşlar katıldı. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.