Hava Durumu

İtfaiyecilere hizmet içi eğitim veriliyor!..

Niğde İtfaiyesi eğitim faaliyetlerine devam ediyor.  Niğde Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından; ilimiz merkez ve ilçelerinde görev yapan itfaiye personeline yönelik hizmet içi eğitim düzenleniyor.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 14:50
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 14:58
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
İtfaiyecilere hizmet içi eğitim veriliyor!..

Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından 1-5 Kasım 2021 tarihleri arasında yangın- yüksekte çalışma ve kaza kurtarma ile ilgili eğitim başladı.

Düzenlenen hizmet içi eğitim programında itfaiyecilere yangın bilgisi, yangın nedenleri, yangın söndürücüleri ve kullanımları, doğal ve likit gaz, sıvı yağlar ve acil çağrı gibi konularını içeren teorik ve uygulamalı ‘Temel Yangın Eğitimi’ programı düzenleniyor.

Bunun yanı sıra yükseklik, neden yüksekte çalışılır, düşmenin dinamiği, yüksekte çalışma tehlikeleri, kullanılması gereken kişisel koruyucu donanımlar ve ekipmanlar, hangi yükseklikte hangi donanımlar ve ekipmanlar kullanılır gibi konuları içeren teorik ve uygulamalı ‘Yüksekte Çalışma Eğitimi’ de verilmekte.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Belediyemiz itfaiye ve kurtarma faaliyetlerinde halkımızın en kısa zamanda yanında olmaktadır. Bu faaliyetlerin yanı sıra almış oldukları mesleki eğitimlerle kendilerini geliştirmekte ve bilgi düzeylerini artırmaktadırlar. Bizler İtfaiye müdürlüğümüzde eğitim kalitemizi artırırken aynı zamanda iş kazası riski en fazla olan personelimize yönelik olarak “Önce İş Güvenliği” anlayışı ile daha sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı sunmaya çalışıyoruz. Bizlere eğitim konusunda desteğini esirgemeyen Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.