Hava Durumu

"İstiklal Marşı Milletimize İlham Kaynağı Olmuştur ''

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 12.03.2022 10:28
Haber Güncellenme Tarihi: 12.03.2022 10:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
"İstiklal Marşı Milletimize İlham Kaynağı Olmuştur ''

Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu  mesajında ;“Bağımsızlık, Vatan ve Millet duygularının zirveye ulaştığı en değerli eser olan İstiklal Marşımız, 12 Mart 1921 tarihinde Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilmiştir.

Milli Şair Mehmet Akif Ersoy kaleme aldığı bu eser ile Milletimizin aydınlık geleceğe olan inancını perçinlemiş ve Milletimize ilham kaynağı olmuştur.

Bizler de bundan 101 yıl önce olduğu gibi yine aynı duruşla ve kararlılıkla Vatan, Millet ve Bayrak için var gücümüzle çalışmaya devam edecek, bilgi ve birikimimiz ile kimsenin Milletimize zincir vurmasına izin vermeyeceğiz. Bizlere düşen yerli ve milli teknolojileri geliştirerek enginlere sığmayıp taşmak olacaktır.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Marşımızın kabulünün 101. yıl dönümünde başta Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm Şehitlerimiz ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize de minnetlerimi sunuyorum.’’dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.