Hava Durumu

İsrail Başbakanı Netanyahu'dan katliam planı

İsrail Başbakanı Netanyahu:"Burayı uluslararası güçlere vermeyeceğiz" sözlerini kullanırken,Gazze Şeridi'yle ilgili tartışmalı sözlere imza attı.

Haber Giriş Tarihi: 11.11.2023 10:57
Haber Güncellenme Tarihi: 11.11.2023 10:57
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
İsrail Başbakanı Netanyahu'dan katliam planı

7 Ekim 2023 tarihinde paramiliter örgüt olan Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından Aksa Tufanı Operasyonu yapılarak İsrail geneline geniş çaplı bir saldırı düzenlendi.Düzenlenen savaşta,binlerce sivil hayatını kaybetti.Son zamanlarda İsrail'in ağır bombardımanı sonrası İsrail Başbakanı Netanyahu'dan şöyle açıklamalarda bulundu.

Daha önce, "Gazze'yi yönetme peşinde değiliz. Orayı işgal etmeye çalışmıyoruz" diyen İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, bu kez farklı bir açıklamada bulundu.Adım adım ilerlediklerini belirten Netanyahu, "Sivil ölümleri azaltmaya, Hamas'ın zayiatını artırmaya çalışıyoruz" iddiasını ortaya atmıştı.

Netanyahu:

"Gazze'yi kontrol edeceğiz" sözlerini kullanırken,son açıklamasında Netanyahu, İsrail ordusunun savaştan sonra Gazze'de hakimiyet kuracağını söyledi.Netanyahu, İsrail Silahlı Kuvvetleri'nin saldırıların ardından Gazze'nin kontrolünü eline alacağını duyurdu.

NETANYAHU ULUSLARARASI GÜÇ FİKRİNİ REDDETTİ

Netanyahu, ülkenin güneyinde görevli belediye başkanlarıyla yaptığı toplantıda, "Gazze'nin kontrolü IDF güçlerinde kalacak. Burayı uluslararası güçlere vermeyeceğiz" dedi.

ABD'li yetkililer son haftalarda Gazze Şeridi'nin Filistin hükümetine dönene kadar geçici bir süre için komşu Arap ülkelerin birliklerinden oluşan uluslararası bir gücün bölgedeki güvenliği sağlaması fikrini gündeme getirmişti.

Ancak Netanyahu'nun bu fikri tamamen reddettiği görülüyor.

FARKLI GÜVENLİK GARANTİSİ İSTİYORLAR

Belediye başkanlarının Netanyahu'ya savaş bittikten sonra farklı bir güvenlik garantisi istediklerini söyleyerek İsrail Başbakanı'na Gazze'deki son terörist öldürülene kadar ateşkesi kabul etmemesi yönünde çağrıda bulundu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.