Hava Durumu

İş merkezinde bulunan dernek, sendika ve STK'ların kapıları kırıldı

Sungurbey İş Merkezinde faaliyet gösteren 12 dernek, sendika ve STK’nın bulunduğu 5. katta kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kapılara zarar verildi.

Haber Giriş Tarihi: 22.01.2022 17:14
Haber Güncellenme Tarihi: 24.01.2022 14:46
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
İş merkezinde bulunan dernek, sendika ve STK'ların kapıları kırıldı

Niğde Merkez Sungurbey İş Hanında bulunan dernek, sendika ve STK’ların olduğu 5.katta kapılar gece kimliği belirsiz kişiler tarafından zorlandı.
Sabah saatlerinde dernek binalarına gelip kapıların zorlandığını bazı kapıların ise sonuna kadar açık olduğunu gören dernek yetkilieri durumu polis ekiplerine bildirdi.


İş Merkezi yöneticisi, Türkiye Görme Engelliler Niğde Şube Başkanı Hatice Yalçıner sendika ve dernekler adına şikayetçi olurken iş hanında inceleme yapan Niğde İl Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri iş merkezine giren kimliği belirsiz şahısları belirlemek için çalışma başlattı.


Çok sayıda ofisin kapısında maddi hasar meydana gelirken çalınan bir malzeme olmadığı tespit edildi.


İş Merkezinde, Küresel Gazeteciler Konseyi İl Temsilciliği, Diyanet-Sen Sendikası Niğde Şubesi, TÜRKAV Niğde Şubesi, Türk Ocakları Derneği Niğde Şubesi, TURGEN Turaneli Gençlik, Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Hüdavent Hatun Kadın, Çocuk ve Gençlik Derneği, Niğde Kültür ve Sanat Derneği, İstanbul Dernekler Federasyonu (NİĞDEF), Niğde Sağırlar Eğitim ve Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, BEM-BİR-SEN Niğde İl Başkanlığı, Türkiye Görme Engelliler Derneği Niğde Şubesi bulunuyor.

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.