Hava Durumu

İş kazalarında erken ve bilinçli yardım önemli !..

Niğde Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünce belediye personeline yönelik olarak meydana gelebilecek iş kazalarında erken ve bilinçli müdahalelerin yapılabilmesi amacıyla “İlk Yardım Eğitimi” verildi.

Haber Giriş Tarihi: 27.10.2022 14:37
Haber Güncellenme Tarihi: 27.10.2022 14:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
İş kazalarında erken ve bilinçli yardım önemli !..

NİĞDE BELEDİYESİ PERSONELİNE İLK YARDIM EĞİTİMİ VERİLDİ
Meclis salonunda verilen eğitimde belediye personeline “Temel İlkyardım Eğitimi kapsamında genel ilkyardım bilgileri verildi. Belediye personeline ayrıca “Hasta / yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesi”, “Temel yaşam desteği”, “Kanamalarda ilk yardım teknikleri”, “Yaralanmalarda ilk yardım teknikleri”, “Yanık, donma ve sıcak çarpmalarında ilk yardım teknikleri”, “Kırık, çıkık ve burkulmalarda ilk yardım teknikleri”, “Bilinç bozukluklarında ve zehirlenmelerde ilk yardım teknikleri”, “Hayvan ısırmalarında ilk yardım teknikleri”, “Göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçması durumunda ilk yardım teknikleri”, “Boğulmalarda ilkyardım teknikleri” ve “Hasta, yaralı taşıma teknikleri” konularında bilgiler verildi.
Personele yönelik olarak eğitimlerin devam edeceğini belirten Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir   “Niğde Belediyesi olarak her türlü eğitimi destekliyoruz, personelimizin her anlamda bilinçlenmesine önem veriyoruz. Bu noktada ilkyardım eğitimi verdik ve bu eğitimlerimiz ilerleyen zamanlarda da devam edecek” ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.