Hava Durumu

İNCE: Simsarlar fahiş kazançlar elde etti!..

MHP Niğde İl Başkanı Cumali İnce,  daha çok gıda ürünlerinde yapılan fahiş fiyat artışları hakkında açıklamalarda bulundu. İnce; Firmaları temel ihtiyaç ürünlerinde indirim yapmaya davet etti.

Haber Giriş Tarihi: 28.12.2021 12:31
Haber Güncellenme Tarihi: 28.12.2021 20:40
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
İNCE: Simsarlar fahiş kazançlar elde etti!..

İnce; Milli Birlik ve Dayanışma çağrısında bulunurken, piyasaların rahatlamasının Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin yaklaşık bir ay önce grup toplantısında firmalara yaptığı çağrının etkisinin sonucu olduğunu ifade etti.

MHP Niğde İl Başkanı Cumali İnce yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Esnaf kardeşlerim, döviz kurundaki suni artış bahane edilerek uzun zamandır ekonomide olumsuz ve karamsar bir hava estirilmek istenmiştir. Bir takım fırsatçılar da spekülatif ortamdan yararlanıp temel ihtiyaç maddelerinin fiyatlarında aşırı artışlar yaşanmıştır.

Piyasa spekülatörleri ve kara doymayan bazı simsarlar, mal stoklamak ve dövizdeki artışa paralel zamlar yapmak suretiyle fahiş kazançlar elde etmişlerdir”

VATANDAŞI SOYMA YARIŞINA GİREN SPEKÜLATÖRLERİN DÜZENİ BOZULDU

MHP Niğde İl Başkanı Cumali İnce; MHP teşkilatlarının il ve ilçelerde esnafla ve tüccar kesimiyle temasa geçeceğini belirtti.

“Partimiz teşkilatlarının bulunduğu il ve ilçelerde esnafla, üretici ve tüccar kesimiyle, süpermarketlerin yöneticileriyle, sanayicilerle bire bir temasa geçecektir. Teşkilat mensuplarımız, milletimiz adına, ilgili herkesten indirim kampanyasına katkıda bulunmalarını talep edeceklerdir.”

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin, partimizin geçen yaptığı grup toplantısında dile getirdiği ‘Mal ve hizmet üreten, satan, pazarlayan firmalarımızın, şirketlerimizin, kurumlarımızın toplumsal rahatlama adına, temel ihtiyaçların fiyatlarında yüzde 2 ile 5 arasında indirime gitmeleri milli birlik ve dayanışmamızın manevi harcıdır’ şeklindeki ifadeler, partimizce başlatılan kampanyanın ilk fişeği MHP Niğde İl Başkanı Cumali İnce, il binasında yaptığı açıklamasında fahiş fiyat artışları hakkında açıklamalarda bulundu.

İnce; Milli Birlik ve Dayanışma çağrısında bulunurken, piyasadaki rahatlamasının Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin yaklaşık bir ay önce grup toplantısında firmalara yaptığı çağrının etkisinin sonucu olduğunu ifade etti.

MHP Niğde İl Başkanı Cumali İnce yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Esnaf kardeşlerim, döviz kurundaki suni artış bahane edilerek uzun zamandır ekonomide olumsuz ve karamsar bir hava estirilmek istenmiştir. Bir takım fırsatçılar da spekülatif ortamdan yararlanıp temel ihtiyaç maddelerinin fiyatlarında aşırı artışlar yaşanmıştır.

Piyasa spekülatörleri ve kara doymayan bazı simsarlar, mal stoklamak ve dövizdeki artışa paralel zamlar yapmak suretiyle fahiş kazançlar elde etmişlerdir” dolmuştur. Nitekim Genel Başkanımızın bu çağrısına bazı firma ve kuruluşların olumlu karşılık verdiği, ardından da bir kısım tüketim mallarının fiyatlarında indirime gidildiği memnuniyetle görülmüştür.

Bu vesile ile, genel başkanımızın halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla rızkının peşinde olan değerli esnaflarımıza hayırlı kazançlar temennisini iletirken; nice huzur ve bereket dolu yıllara kavuşacağımıza olan inancımızı da ehemmiyetle vurguluyoruz.”

 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.