Hava Durumu

İmzalar rekor maaş zammı için atıldı !..

Niğde Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında ki Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. Belediyede yüzde 62’lik oranda zam ile en düşük çalışan maaşı 2023 yılı için 10.968 TL’ye yükseltildi.

Haber Giriş Tarihi: 14.01.2023 09:36
Haber Güncellenme Tarihi: 14.01.2023 09:46
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
İmzalar rekor maaş zammı için atıldı !..

En düşük maaş 10 bin 968 lira oldu !.. 

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Yaptığımız her işte bizlerin temel dayanağı olan, yeri geldi mi fiziksel yeri geldi mi zihinsel gücünü kullanarak, özenli ve sorumluluk anlayışı içinde fedakârca çalışan işçilerimize ne yapsak azdır. Belediyemizin yapmış olduğu hizmetlere ve ortaya konulan tüm eserlere alın teri ve emeğiyle katkı sağlayan, hayatımızı kolaylaştıran, her yapının inşasında imzası bulunan emekçi kardeşlerimizin hakkını kolay kolay ödeyemeyiz. Çalışarak, üreterek insanlığa faydalı olacak işleri ortaya koyan emekçilerimizin yanında olmak bizler için aynı zamanda insanlık vazifesidir." dedi.
"Ekonomik şartlara ezdirmedik"
Başkan Özdemir; “İşçilerimizin emeğini en güzel ücretle ödemek ve onları ekonomik şartlara ezdirmemek için çalışmalar yaptık. Gönlümüz daha fazlasını her zaman arzu eder ama imkânlarımızı zorlayarak ancak bu oranlara ulaşabildik. Göreve geldiğimizden bu zamana belediyemizin personele ayrılan bütçesini en üst limitten kullanarak işçilerimizi ezdirmemek için mücadele ettik." dedi 

"Belediyenin gerçek sahipleri çalışanlardır"
 Başkan Özdemir; “Bu sözleşme onların özverili çalışmalarının karşılığıdır. İşçilerimizin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur, bir kurumda personel mutlu olmazsa orada verimli iş elde edilemez. Biz herkesin emeğini en güzel şekilde verdik ve vermeye devam edeceğiz. Belediyenin gerçek sahipleri çalışanlardır" ifadelerini kullandı.

Yüzde 62'lik zam 
Başkan Özdemir; “2022 başı itibariyle en düşük personel maaşından yola çıkarak 5.232 lira ücretle çalışan bir personelimizin aldığı maaş Temmuz ayındaki zam oranıyla 6.568 liraya yükselmiştir. Şimdi ise Temmuz ayında eline geçen maaşın üzerine yapmış olduğumuz yüzde 62’lik bir artışla bütün sosyal haklar dahil 10.968 lira ellerine geçecektir. İşçi personellerimize ve ailelerine hayırlı olsun.” dedi.
 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.