Hava Durumu

İmam Hatip Meydanına akıllı kavşak yapılıyor!..

Niğde Belediyesi tarafından İmam Hatip Meydanındaki trafik akışını rahatlatmak için akıllı kavşak projesi yapılıyor. Proje ile şehrin en önemli kilit noktalarından biri olan İmam Hatip Meydanında ki trafiğin akışı hızlandırılacak. Proje kapsamında bölgede bulunan kaldırımlarda yenilenecek.

Haber Giriş Tarihi: 07.07.2023 13:23
Haber Güncellenme Tarihi: 07.07.2023 13:23
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
İmam Hatip Meydanına akıllı kavşak yapılıyor!..

Niğde Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri tarafından İmam Hatip Meydanında akıllı kavşak düzenleme çalışmaları başladı. Çalışmalar kapsamında trafik, uyarıcı ve sinyalizasyon sistemi değişecek, meydandaki kaldırımlar yenilenerek meydandaki göbek kaldırılacak.

 

BAZI YOLLAR GEÇİCİ OLARAK TRAFİĞE KAPATILDI

Çalışmaların başlaması ile meydan çevresinde ki bazı yollar trafiğe kapatıldı. Yolların trafiğe kapatılmasından dolayı vatandaşlardan özür dileyen Başkan Özdemir; “Çalışmalarımız sırasında mecburen bazı yollarımız trafiğe kapatılacak, vatandaşlarımız geçici de olsa burada biraz sıkıntı yaşayacaklar. Şimdiden vereceğimiz rahatsızlık için özür dileriz, sizlerin de desteği ile daha güzel bir Niğde için çalışıyoruz.” dedi.

 

ÇALIŞMALAR EN KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Yaz aylarının gelmesi ile yol ve kaldırım çalışmalarını hızlandıran belediyemiz, şehrimizin trafik akışını rahatlatmak adına başlatmış olduğu ‘Akıllı kavşak’ projesi ile daha konforlu ulaşım sunmayı hedefliyor. Niğde’de daha geniş ve güvenli bir ulaşım ağı sistemi için gerekeni yapıyoruz. Burada Fen İşleri Müdürlüğümüz çalışmalarını aralıksız sürdürüyorlar ve kısa bir süre sonra burayı vatandaşlarımızın hizmetine açacağız. “dedi.

 

PROJELERİMİZ DEVAM EDECEK

Yeni yollar ve yapılan yeni kavşaklarla ulaşım atağını sürdürdüklerini vurgulayan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, şehirdeki trafik yükünü azaltacak projeler yapmaya devam edeceklerin söyledi. Başkan Özdemir; “Bütün gayretimiz, vatandaşlarımıza daha rahat ve konforlu bir Niğde sunmak içindir. Yapılan çalışmaların şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.