Hava Durumu

İlimizin tanıtımı ve turizm faaliyetlerini artırmak amaçlı kurul toplantısı yapıldı

İlimizin ulusal ve uluslararası alanda daha etkin tanıtımını sağlamak, turizm faaliyetlerini 12 aya yaymak, tanıtıma yönelik sürdürülen iletişim süreçlerini güçlendirmek ve yürütülen faaliyetlerde koordinasyon sağlamak amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı(TGA) bünyesinde oluşturulan “İl Tanıtım ve Geliştirme Programı (İTGP)” kapsamında Valiliğimiz başkanlığında oluşturulan “İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu’nun ilk toplantısı Vali Yardımcısı Cemil KILINÇ başkanlığında yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 14.02.2022 10:30
Haber Güncellenme Tarihi: 14.02.2022 10:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
İlimizin tanıtımı ve turizm faaliyetlerini artırmak amaçlı kurul toplantısı yapıldı

İL TANITIM VE GELİŞTİRME KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Bakanlık ve TGA yetkilileri ile Kurul üyelerinin katıldığı toplantıda değerlendirmede bulunan Niğde Vali Yardımcısı Cemil Kılınç; ilimizde turizm hareketliliğinin artırılmasının planlandığından bahisle planlı bir çalışma ve iyi belirlenmiş bir yol haritası ile güzel işler başarılacağına olan inancını ifade etti. Marka Kent Niğde projesi kapsamında çalışmalar yapıldığını, çıktılarının paylaşıldığını ifade eden Kılınç, turizm yatırımı olmadan turizmin gelişemeyeceğini, turizmin gelişmeden de turizm yatırımlarını arttırmanın zorlaştığını, ancak bu kısır döngünün kırılması gerektiğini, Niğde ölçeğindeki illerde de alternatif turizme ağırlık verilerek turizmin çeşitliliğinin ve turizm gelirinin arzu edilen seviyeye çıkarılabileceğini belirtti.

 Görüş alışverişiyle devam eden toplantıda ilin kısa vadeli tanıtım planları değerlendirilip önemli tanıtım unsurları belirlendi. Çalışma planları oluşturularak bir sonraki adımda yapılması gerekenler kararlaştırılarak toplantı sona erdirildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.