Hava Durumu

İlhanlı Mahallesi’ne yeni altyapı projesi başladı!..

Niğde Merkez’de bulunan İlhanlı Mahallesinde ‘Yağmur Suyu Projesi’ kapsamında altyapı çalışmaları başladı.

Haber Giriş Tarihi: 01.08.2023 16:59
Haber Güncellenme Tarihi: 01.08.2023 16:59
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
İlhanlı Mahallesi’ne yeni altyapı projesi başladı!..

Niğde Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Yağmur Suyu Projesi’ ile mahalledeki altyapı sorununun çözüme kavuşturulması amaçlanıyor.

TAŞKINLARIN ÖNÜNE GEÇECEK

Proje kapsamında yapılacak yağmur suyu hattı, sadece İlhanlı Mahallesi’nin değil çevresindeki mahallelerde de yaşanabilecek olan su birikintileri ve taşkınların önüne geçeceği düşünülüyor.

Özellikle yağışlı havalarda yaşanan sorunlar, ortadan kalkacağı ve yağmur suyu hattının yetersizliğinden kaynaklanan sorunlar bu projenin tamamlanmasıyla birlikte son bulacağı bildirildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Niğde Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğümüz ile Plan Proje ve Etüt Müdürlüğümüz tarafından şehrimize yakışır, mahallemize yakışır bir yağmur suyu hattını İlhanlı Mahallemize kazandırıyoruz. Ekip arkadaşlarımız çalışmalara tüm hızıyla devam ediyor. Mahalle sakinlerimizin yaşadığı bu sıkıntıları biliyoruz ve çözüm bulmak adına harekete geçtik. Ekip arkadaşlarımız, bu projeyi en kısa sürede tamamlayarak mahallemizi uzun yıllar yetecek bir yağmur suyu hattına kavuşturacaklar." ifadelerine yer verdi.

Haber / Sevilay Arıkan

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.