Hava Durumu

İl Jandarma ekipleri etkin çalışıyor !..

Niğde İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin çalışma verileri açıklandı. İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin çalışmalarında; faili meçhul hırsızlık olaylarından 17, uyuşturucu ile mücadeleden 16 ve haklarında arama kararı bulunan 180 kişi yakalandı.

Haber Giriş Tarihi: 17.08.2022 09:52
Haber Güncellenme Tarihi: 17.08.2022 10:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
İl Jandarma ekipleri etkin çalışıyor !..

Jandarmadan 17 gözaltı 
Niğde İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde meydana gelen faili meçhul olaylarının aydınlatılmasına yönelik İl Jandarma Komutanlığına bağlı, Suç Araştırma Timi (JASAT) dedektiflerince; Niğde Merkez, Ulukışla, Çamardı ve Bor İlçelerinde 01.07.2022 - 15.08.2022 tarihleri arasında farklı yerlerde yapıldığı tespit edilen (1) Güneş Paneli Hırsızlığı, (5)’i Evden, (2)’si Motosiklet  (2) ‘si İşyerinden, (1)’i Bağ Bahçe ve Tarladan, (1)’i Türk Telekom Kablo Hırsızlığı ve (1)’i Mala Zarar Verme Olayı olmak üzeri toplam (13) faili meçhul hırsızlık olayı aydınlatıldı. 
Bu olaylarda  (17) şüpheli şahıs tespit edilerek haklarında adli işlem başlatıldı. 

45 günde 180 kişi yakalandı 
Niğde İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Dedektifleri (JASAT) ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince; 1 Temmuz - 15 Ağustos tarihleri arasında Türkiye genelinde; aralarında kayıp şahıslarda dahil  çeşitli suçlardan aranan toplam 180 kişi yakalanarak haklarında yasal işlem başlatıldı. 


Uyuşturucuya geçit yok 
Niğde İl Jandarma Komutanlığı ve bağlı İlçe Jandarma Komutanlıkları ekiplerince; 20 Temmuz- 15 Ağustos 2022 tarihleri arasında Uyuşturucu Madde ile Mücadele ve Kaçakçılık Olayları kapsamında icra edilen faaliyetler neticesinde; ( 560 ) paket bandrolsüz sigara, ( 55 ) gr. Bonzai, ( 1100 ) gr Kubar Esrar, ( 1090 ) kök kenevir bitkisi ve ( 80 ) adet 9 mm çapında fişek ele geçirildi. 
Olaylarla ilgili olarak ( 16 ) şüpheli şahıs hakkında gerekli yasal işlem yapıldı. 


Niğde İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada; 
"Kamu düzeninin sağlanmasında, suç ve suçlularla mücadelelerde faili meçhul olayların aydınlatılması büyük önem arz etmektedir. Jandarma, yasaların verdiği yetki ve sorumluluk çerçevesinde, sahip olduğu imkânları da kullanarak, bu konuda çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadeleri kullanıldı. 


 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.