Hava Durumu

İç Anadolu Kariyer Fuarı (İKAF) Kayseri'de yapılacak 

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi öncülüğüyle ülkemizin 8 bölgesinde 'Bölgesel Kariyer Etkinlikleri' fuarları düzenlenecek. İç Anadolu Bölgesi'nin ev sahipliğini ise Erciyes Üniversitesi yapacak. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'nin de katılacağı İç Anadolu Kariye Fuarı (İKAF)16-17 Mart 2022 tarihlerinde Kayseri'de gerçekleştirilecek.

Haber Giriş Tarihi: 16.03.2022 10:37
Haber Güncellenme Tarihi: 16.03.2022 12:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
İç Anadolu Kariyer Fuarı (İKAF) Kayseri'de yapılacak 

Rektör Uslu, Fuarda Öğrenciler ve İşverenlerle Araya Gelecek
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, İKAF'ın önemine dair yaptığı açıklamasında fuara sadece öğrencileri değil mezunları da davet etti.
Rektör Uslu ; "Tarımdan, sanayiye, dijital dönüşümden sanatsal atölyelere kadar bir çok alanda üniversite öğrencileri ile işverenler bir araya gelme fırsatı yakalayacak. Niğde'nin ve bölgenin kalkınmasında önemli rol oynayan NÖHÜ ve 12 değerli üniversitenin paydaşlığını yaptığı İKAF 2022 ile öğrenci odaklı yaklaşımını sürdürmektedir. Sadece öğrencilerimizi değil mezunlarımızı da davet ediyoruz." dedi.


20 Bin Öğrenci Katılacak 


Erciyes Kültür Merkezinde düzenlenecek kariyer fuarına 20 binden fazla öğrencinin katılacağı öngörülüyor. Ülkenin dört bir yanında düzenlenecek fuarda öğrencilerin istihdam konusunda fırsat eşitliğine kavuşması, üniversitelerin kariyer merkezlerinin aktif hale getirilerek, işverenler ile ilişkilerin güçlendirilmesi, nitelikli öğrencilerin kamu kurumlarına kazandırılması hedefleniyor.


İç Anadolu Bölgesi'nde NÖHÜ'nün de Olduğu 13 Üniversite Paydaş Oldu 


Kayseri'de düzenlenecek olan İç Anadolu Fuarına Erciyes Üniversitesi ev sahipliği yaparken paydaş üniversiteler ise; Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Abdullah Gül Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi, Kapadokya Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi olarak açıklandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.