Hava Durumu

İBB'den Niğde'ye bot ve mont yardımı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Niğde'deki dar gelirli çocuklar için bot ve mont desteğinde bulundu. Niğde'deki bin 700 öğrenciye bot ve mont yardımı ulaştıran İBB adına Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Yavuz Saltık Niğde'de ziyaretlerde bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 28.02.2022 14:28
Haber Güncellenme Tarihi: 28.02.2022 14:28
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
İBB'den Niğde'ye bot ve mont yardımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına yardımları ilimize ulaştırma adına görev alan Yavuz Saltık ve ekibine, CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem ve partililer eşlik etti. 


İBB adına ihtiyaç sahibi çocuklara yardım için ilimizi ziyaret eden belediye görevlileri, Kemerhisar Belediyesi, Niğde Muhtarlar Derneği, Bor Kadın Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Karatlı ve Hacıbeyli köylerini ziyaret ettiler. 


Niğde Muhtarlar Derneğine üye muhtarları da ziyaret eden İBB Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Yavuz Saltık, “Yerel kamunun denetçisi olan muhtarlarımızın mahalle ve şehirlerde dayanışma olgusunun yaratılmasında önemi büyük… Bizler de halkın onayıyla oluşmuş, demokrasinin yereldeki en önemli temsilcileri olan muhtarları Niğde'de ziyaret ederek onların çalışmalarını ve sorunlarını dinledik, kıymetli muhtarlarımıza Ekrem başkanımızın selamlarını ilettik. Bu güzel şehirde büyük fedakârlık ve çaba gösterip, gecesini gündüzüne katarak halkın her derdine koşan Niğde'deki muhtarlarımızı görmekten dolayı mutluluk duyduk. Her birine programımıza olan desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.


İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun hediyelerini çocuklara ulaştırarak kalplere dokunduklarını ve onları mutlu ettiklerini söyleyen İBB Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Yavuz Saltık, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin toplumun dezavantajlı kesimlerini kucaklayan politikalarını İstanbul'un yanı sıra Anadolu'da da bağışçıların destekleriyle sürdürüyoruz. Başta yoksullar, çocuklar, kadınlar, engelliler ve gençlere destek olmaya çalışıyoruz. Hayatın getirdiği eşitsizliklere karşı insanımızı biraz olsun destekleyerek onların yüzündeki mutluluğu görmek için uğraş veriyoruz. Bu nedenle Anadolu'nun tarih kokan şehri Niğde'de başkanımız Ekrem İmamoğlu'nun gönderdiği bot ve montları kentteki dar gelirli ailelerin çocuklarına ulaştırdık. Niğde'ye bin 700 adet bot ve mont ulaştırarak çocuklarımızı çetin kış günlerinde soğuktan korumak, ailelerine de gönül rahatlığı vermek istedik. İhtiyacı olanın yanında olmayı yalnızca İstanbul’da değil Anadolu’da da sürdürmeye devam edeceğiz. Kapsayıcı, siyaset üstü ve toplumsal dayanışmaya odaklanan bir anlayıştan hareketle, dezavantajlı vatandaşlarımız için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Eşit haklara ulaşamayan vatandaşlarımıza umut olmak bizim için mutluluk verici." diye konuştu.

İBB Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Yavuz Saltık öncülüğündeki dağıtım ekibinde; Beylikdüzü Belediye Başkan Vekili ile Meclis Üyesi Müslüm Akülker, Maltepe Meclis Üyesi Nuray Çepni, Ümraniye Mehmet Akif Mahallesi Muhtarı Zeynep Aydoğan Önel, Bağcılar 100. Yıl Mahalle Muhtarı Cem Cankaya ve CHP İstanbul önceki dönem Yönetim Kurulu üyesi Muradiye Şit yer aldı.

CHP İL BAŞKANI ADEM: ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU BİZİM MUTLULUĞUMUZ 


Niğde'de bin 700 çocuğa sağlanan destekle ilgili İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ekibine teşekkür eden CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, "Çocuklarımızın mutluluğu bizleri mutlu etti. Ekrem Başkanımızın desteği ile çocuklarımızı ve ailelerini yalnız bırakmadık. Ekrem Başkanımıza ve ekibine destekleri nedeniyle teşekkür ederim." dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.