Hava Durumu

Hz. Mevlana sema gösterileri ile anıldı

Niğde Belediyesi, 2023 Mevlana Yılı ve Hz. Mevlana’nın 750. Vuslat Yıldönümü dolayasıyla, Türk Tasavvuf Musikisi ve Sema Ayini Şerifi programı gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 01.09.2023 14:28
Haber Güncellenme Tarihi: 01.09.2023 14:28
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Hz. Mevlana sema gösterileri ile anıldı

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği anma programında Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu üyeleri, Tasavvuf musikisinin önemli eserlerini seslendirirken, semazenlerin gösterisi de katılımcıları adeta büyüledi.

BAŞKAN ÖZDEMİR’E “MEVLEVİ DESTARLI SİKKE” HEDİYE EDİLDİ

Niğde Belediyesi’nin Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte organize ettiği etniklik kapsamında, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay adına, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’e “Mevlevi Destarlı Sikke” hediye edildi.

2023 MEVLANA YILI

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Belediye binası önünde gerçekleştirilen etkinlikte katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 yılına “Mevlana Yılı” olarak ilan ettiğini anımsattı. 2023 yılının aynı zamanda Hz. Mevlana’nın 750. Vuslat yıldönümü olduğuna vurgu yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Mevlana Celalleddin-i Rumi sevgi, hoşgörü, birlik, beraberlik, kardeşlik denilince ilk akla gelen isimdir. O’nun öğretileri yüzyıllardır, iyiliklerden, güzelliklerden yana olan insanlar ve toplumlar için rehber olmuştur.” dedi.

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR

Başkan Özdemir; “Anma Programını Niğde’de gerçekleştirilmemizde bize önemli ölçüde katkı sunan ve kıymetli hediyeleri ile bizleri onurlandıran Konya Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Belediyemizin değerli ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu. Programa Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, AK Parti İl Başkanı Mustafa Özdemir, İl Genel Meclisi Başkanı Nusret Teksin, Niğde Belediye Başkan Yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.