Hava Durumu

Hürriyetçi Eğitim Sen'den İstiklal Marşı mesajı

Hürriyetçi Eğitim Sen Niğde Temsilciliği 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulü ile ilgili bir mesaj yayınladı. İl Temsilcisi Yiğit Göregen mesajında; milli marşımızın birlik ve beraberliğimizin sembolü olduğunu dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 12.03.2022 09:36
Haber Güncellenme Tarihi: 12.03.2022 09:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Hürriyetçi Eğitim Sen'den İstiklal Marşı mesajı

Hürriyetçi Eğitim Sen Niğde Temsilcisi Yiğit Göregen mesajında  şunları söyledi: 

"Topraklarımızın işgal altında olduğu yıllarda Vatan Şairimiz Mehmet Akif ERSOY, tarihi boyunca sayısız destanlar yazmış olan kahraman milletimizin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan düşkünlüğünü, milli mücadele ruhunu, fedakarlığını ve cesaretini en özel şekilde dizelere dökerek Milli Marşımızla ölümsüzleştirmiştir.
 
Yüce Türk Milletinin, Kahraman ordumuzun  hiçbir dayatmaya boyun eğmeyeceğini duyuran, gerektiğinde milletimizin birlik ve beraberlik ile başaramayacağı hiçbir şeyin olmayacağının da sembolü olmuştur.
 
Bizlere her zaman moral ve güç kaynağı olan İstiklal Marşımızın kabulünün 101. Yıl dönümünü kutluyor, Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızda şehit düşen tüm kahraman askerlerimizi, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet, şükran ve minnetle anıyorum." 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.