Hava Durumu

Hulusi Özen, CHP Niğde Belediye Başkan Adayı olarak belirlendi

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala belli adaylarda belli olmaya başladı. Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Niğde Belediye Başkan Adayı ise Hulisi Özen olarak belirlendi.

Haber Giriş Tarihi: 11.01.2024 10:16
Haber Güncellenme Tarihi: 11.01.2024 10:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Hulusi Özen, CHP Niğde Belediye Başkan Adayı olarak belirlendi

CHP Parti Meclisi, 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde yarışa girecek yeni adayları belirlemek için dün öğlen saatlerinde toplandı. Gece yarısına kadar süren toplantıda 6'sı büyükşehir 15'i il olmak üzere 242 belediye başkan adayı daha belli oldu. Açıklanan karara göre Niğde Belediye Başkan Adayı Hulusi Özen olarak belirlendi. 

HULUSİ ÖZEN KİMDİR?

Hulusi Özen, 1986 yılında Niğde'de dünyaya gelmiştir. Niğde Endüstri Meslek Lisesi'nde Mobilya Bölümü'nden mezun olmuş, ardından hukuk alanında kariyer yapma kararı almıştır. Profesyonel hukuk kariyerine, Niğde Barosu'nun saygın avukatlarından Ergün Kurucu ve Mukadder Adem'in katipliğini yaparak adım atmıştır.

Hulusi Özen'in hukuk camiasındaki önemi, 2013 yılında Türkiye Barolar Birliği Disiplin Kurulu katipliği görevine atanmasıyla bir kat daha artmıştır. Bu görevi sırasında gösterdiği başarı ve disiplin anlayışı ile dikkat çekmiştir.

Niğde'nin belediye başkanlığı için CHP tarafından aday gösterilen Hulusi Özen, şehrine duyduğu sevgi ve sorumluluk anlayışıyla öne çıkan bir isimdir. Hukuk alanındaki deneyimleri ve toplumsal sorunlara duyarlı yaklaşımıyla Niğde halkına hizmet etmeyi amaçlayan Özen, belediye başkanlığı için CHP'nin güvenilir ismi olarak göreve talip olmuştur.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.