Hava Durumu

Her şey SMA hastası Elif Sare için

Niğde'de SMA hastası Elif Sare için kermes ve kitap fuarı düzenlendi. Niğdeli vatandaşlar kermes ve kitap fuarına büyük ilgi gösterdi. SMA hastası Elif Sare'nin annesi Esra Mahin "SMA hastası çocukların ilaçlarının Türkiye'ye gelmesini istiyorum" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 04.03.2022 18:23
Haber Güncellenme Tarihi: 04.03.2022 18:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Her şey SMA hastası Elif Sare için

SMA TİP 1 HASTASI ELİF SARE'NİN ANNESİ ESRA MAHİN: TEK İSTEĞİM İLACIN TÜRKİYE'YE GELMESİ 

Elif Sare'nin annesi Esra Mahin; "Ben bu kadar beklemiyordum ama çok mutluyuz. Elif Sare’nin yerine herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah Niğdelilerle kızımı kurtaracağız. Devletten istediğim ilacımız gelsin tek istediğimiz bu bizim bu kadar çaba boşa gitmesin zolgensma ilacı Türkiye’ye gelirse inanın bütün aileler bu koşuşturmada bu yorgunluktan kurtulacaktır. Bizlerde isterdik şu an evladımızın yanında olalım evladımızla ilgilenmeyi ilacımız gelseydi ama biz şu anda evladımızın yanında değil evladımız için para toplama derdindeyiz ve evladımızı göremiyoruz. Sokak stantlarında boş geçmeyelim bir lira bir lira iki lira iki lira bizim için her şekilde hemde sesimizi duyurmak amaçlıydı Niğde’de gerçekten güzel ses duyurduk güzel başladık inşallah güzel bitecek" 

BU SINAVIN ÜSTESİNDEN BAŞARILI ŞEKİLDE GELECEĞİZ
Elif Sare'nin Babası Tahir Mahin; "Niğdeli hemşerilerimize, Belediye Başkanımıza ve Valimize teşekkürlerimi sunuyorum yardım ve destekleri için bizlere yardım eden dostlarımıza çok teşekkürlerimizi sunuyoruz. İnşallah allahın izniyle bu sınavım içerisinden hep birlikte başarı şekilde çıkacağımıza inanıyorum Niğdeli hemşerilerimizden de desteklerini bekliyoruz."

HERKES BİR OLSUN ELİF SARE'Yİ HAYATTA TUTALIM
Umut Hep Bizimle Sosyal Yardımlaşma Platformu başkanı Ömer Kıymazer ; "Öncelikle çok mutluyum çünkü Elif Sare’nin anne ve babasına bunlar sizin elinizden tutar dediğim herkes bugün burda lafımın doğru olduğunu gördüm. Niğde'ye çok teşekkür etmek istiyorum çünkü Elif Sare’yi kimse yalnız bırakmadı ve bugün bir kermes düzenlendi belki Niğde’nin en büyük kermeslerinden birisi şu anda inanıyorum ki bu 10 günlük süre içerisinde daha da ilerleyen günlerde kalabalık artacak ve Elif Sare’ye hep beraber destek olacağız. Ben burdan bütün kamu personel STK’lara herkese çağrıda bulunmak istiyorum bu bebek sadece bir ailenin değil hepimizin bebeği hep beraber elinden tutalım ve hayata tutunduralım kendisini" dedi.


TÜRKİYE'DE BU İLAÇLAR ÜCRETSİZ ŞEKİLDE KARŞILANMALI
Niğde Baro Başkanı Emin Alper Öztürk; "Öncelikle kermeste emeği geçen herkese teşekkür ederim biz geçen hafta içerisinde pazartesi günü Niğde Baro başkanlığı olarak ciddi bir organizasyonla canlı yayına katıldık o gün sağolsunlar hem meslek taşlarımız hemde bizi seven arkadaşlarımızın katkılarıyla 3.700 bayrak sattık 370.000 gibi bir rakam elde ettik ailenin çocuğun hesabına geçtiği an teyit ettik zannediyorum ki o gün ciddi bir ivme yakaladık asıl önemlisi reklam boyutu da vardı bu işin Güney Doğudan Batıya kadar her yere yayıla bildi bu sayede bugün ki kermesle beraber Niğde halkınında biraz daha bu olaya eyilmesi sağlanmış olacak inşallah biz elimizden geldiğince kızımızın yaşaması için var gücümüzle destek olmaya devam edeceğiz.
Türkiye Barolar Birliğinin nezdinde bir girişim olduğunu biliyorum tabi işin siyasi boyutu o çok fazla Baroları ilgilendirmeye bilir ama velakin Türkiye Barolar Birliği çatısı altında ve il baroları olarak bizde bu ilacın karşılanmasını gerektiği kanaatindeyiz. İnşallah en kısa sürede hasta çocukların hepsine bu ilaç ücretsiz bir şekilde karşılanır." dedi.

İş İnsanı Kadir Çakır ; "Biz bu işe gönüllü olarak çıktık Bu yola Niğdeli kardeşimiz olduğu için bizde hemşerimize hemşireciliği göstermeye çalışıyoruz yani en yakınımıza yardım ediyoruz biz de bu fuara Ürünlerimizde katıldık çok sevdiğimiz dostlarımız Niğdeli iş arkadaşlarımızla beraber yine giyimden kitaptan gıdaya kadar herkes elini taşın altına koydu Allah herkesten razı olsun bunu tüm Niğdelilere bunu bugün yaymalı Zaten süreç biraz uzun fuar on gün civarı sürecek bu fuara herkes evinden pastası böreğine kadar yani işletmesi olmayıp evden börek getirenleri gördük biz bugün Allaha şükür bu işin hakkından Niğdeliler en Hızlı bir şekilde gelecek bunda da yine en hızlı toplanma diye belki rekora geçeriz inşallah biz bunun için burdayız" dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.