Hava Durumu

Hekimlik kutsal ve onurlu bir görev

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı; 

Haber Giriş Tarihi: 14.03.2023 09:49
Haber Güncellenme Tarihi: 14.03.2023 09:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Hekimlik kutsal ve onurlu bir görev

BAŞKAN ÖZDEMİR’DEN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI 
Deprem bölgesinde hayatını kaybeden tüm tıp çalışanlarına Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar dileyen, Başkan Özdemir mesajında şu ifadeleri kullandı; 
“Kıymetli sağlık personelimizin doktorlarımızın, hemşirelerimizin, sağlık memurlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını canı gönülden kutluyorum. Tüm sağlık çalışanlarımızın mesleklerinde başarılı olmalarını, aile yuvalarında da huzurlu, sağlıklı, esenlik dolu günler geçirmelerini Allah’tan niyaz ediyorum. 
Değerli arkadaşlar; biz millet olarak tarihin her döneminde tıp ilmine önem vermiş bir milletiz. Şehirlerimizde ta Selçuklular dönemine ait Darüşşifahaneler var. Yani bundan bin yıl önce her tarafa şifa evleri yapmışız. Bizim için hekimlik gerçekten kutsal bir meslek. Türk milleti olarak tıp alanında İbni Sina gibi bir dahi yetiştirmişiz. Avrupa” da insanlar içerisine şeytan kaçtı diye yakılırken biz akıl hastaneleri kurup bunları tedavi etmişiz. Bugün bizim doktorlarımız dünya çapında başarılar gösteriyorlar. Türk doktorlarının başarısı gerçekten hepimizin göğsünü kabartıyor. Zor şartlar altında gece gündüz demeden her türlü zorluğa katlanarak bizlere hizmet eden sağlık çalışanlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. 
Hepimizin bildiği üzere insanoğlunun refahının ve zenginliğinin arkasında sağlık hizmetlerinin en iyi şekilde uygulanması ve geliştirilmesinin etkileri önemlidir. Sağlığın ne kadar önemli bir husus olduğunu yaşadığımız pandemi süreci ve büyük deprem bize çok iyi gösterdi. Tüm bu koşullar içinde insanların sağlığını korumak için gece gündüz demeden, her yerde ve her koşulda hayatlarını insan sağlığına adamış olan sağlık çalışanlarımız, bu zor görevi yerine getirmekte, bunu yaparken karşılık beklememektedirler. Sağlık çalışanlarımız ülkemizin her köşesinde, her türlü zorluğa katlanarak insan ve toplumun ihtiyaçları doğrultusunda çalışmaktadırlar.  İnsanlarımıza hizmet eden hekimlerimiz kutsal ve onurlu bir görevi yerine getirmektedirler.  Mustafa Kemal Atatürk`ün `Beni Türk hekimlerine emanet ediniz` diyerek, onurlandırdığı bütün sağlık çalışanlarımızın tıp bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.