Hava Durumu

Hastanede gerçeğini aratmayan tatbikat!

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıklıları ve Psikiyatri Servisi Ek Hizmet Binası'nda tatbikat yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 02.06.2023 16:13
Haber Güncellenme Tarihi: 02.06.2023 16:15
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Hastanede gerçeğini aratmayan tatbikat!

Deprem, yangın ve çeşitli sebeplerden dolayı zehirlenme senaryolarının işlendiği tatbikat, gerçeğini aratmadı. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Yakup Çetinkaya, ülkemizde yaşanan büyük deprem felaketinin ardından bu tarz olaylarda koordineli olarak hareket etmenin çok önemli olduğunu vurgulayarak şunları söyledi; ‘’Geçtiğimiz şubat ayında tüm ülkemizi sarsan 11 ili kapsayan ve çok geniş ölçekli bir deprem felaketi yaşadık. Bu tür ivedi olarak durumlarda hastalara, depremzedelere ve kazazedelere ulaşabilmek için organize olmak ve bu organizasyonu planlı bir şekilde sürdürmek çok önemli. Biz zaten kendimiz öncesinde planlı ve programlı olarak daha sonrasında afaki ve fiziksel olarak bu tür koordinasyonlar yapıyorduk. Şimdi de AFAD, UMKE, sağlık ve emniyet ekiplerimizin katılmış olduğu bir organizasyon gerçekleştirdik. Deprem sonrası oluşan yangında mavi ve turuncu kodlar verilerek depremzedelerimize ulaştık. Ayrıca komtamine olmuş bir hastamızı AFAD ekipleri dekomtamine ekipleri ile başarılı bir şekilde çıkardılar. Biz bunları yaparak bu tür afet durumlarında organize olmayı ivedi olarak hareket etmeyi planlıyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.’’ dedi.  

Gerçekleştirilen tatbikata UMKE, AFAD, Niğde Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personelleri, emniyet güçleri ile hastane çalışanları katıldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.