Hava Durumu

Gürer ziyaretlerine devam ediyor!..

Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde ziyaretleri kapsamında esnaf ve yurttaşla buluştu.

Haber Giriş Tarihi: 27.11.2021 17:01
Haber Güncellenme Tarihi: 27.11.2021 17:06
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Gürer ziyaretlerine devam ediyor!..

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer; vatandaşın en çok parasızlıktan ve işsizlikten yakındığını belirtti.

Gürer’in esnaf ziyaretlerine CHP Niğde Merkez İlçe Başkanı Kamil Davarcı , CHP Altunhisar İlçe Başkanı Sedat Kayan, CHP Niğde İl Sekreteri Bünyamin Kıvrakdal, CHP Niğde İl Genel Meclis Üyesi Turgay Yıldız ve CHP Niğde Belediye Meclis Üyesi Erdal Aydoğan eşlik etti.

Gürer ziyaretleri kapsamında Bor İlçesi, Altunhisar İlçesi, Çiftlik İlçesi Niğde Merkez esnafı ve sanayi sitesi esnafını ziyaret etti.

Vatandaşların sorunlar yumağı haline geldiğini belirten CHP Niğde Milletvekili Gürer açıklamasında şunlara değindi:

“Esnaf ve vatandaşların sorunlarını gündeme getirmeye devam ediyorum. Soru önergesi olarak ilgili bakanlıklara iletip, çözümü noktasında takipçisi oluyorum. Ayrıca Meclis Genel Kurulu toplantıları ile Plan ve Bütçe Komisyonu toplantılarında da bu sorunları TBMM gündemine getiriyorum. Bunların haricinde Birinci ağızdan dinleyip not aldığımız talepleri de Kanun Teklifi ve Meclis Araştırma Önergesi olarak yine TBMM gündemine getiriyorum.”

Esnafın en büyük sorunun artan girdi maliyetleri olduğuna değinen Gürer, yurttaşların en çok hayat pahalılığı, yüksek enflasyon, işsizlik, döviz kurlarındaki artış, tarımsal girdi maliyetlerinde önlenemeyen yükseliş ve temel tüketim ürünlerine neredeyse her gün gelen zamlardan yakındıklarını da sözlerine ekledi.

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.