Hava Durumu

Gürer: EYT'lilerin haklarını verin!.

Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Türkiye Büyük Millet Meclisinde yaptığı konuşmasında; emeklilikte yaşa takılanları gündeme getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 17.11.2021 10:18
Haber Güncellenme Tarihi: 17.11.2021 10:27
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Gürer: EYT'lilerin haklarını verin!.

“EYT’lilerin haklarını verin”

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada emeklilikte yaşa takılanların (EYT) sorunlarının çözülmesini istedi; “5 milyona yakın mağdur EYT’li var. Meclis bu insanların haklarını geri versin” dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis Genel Kurulu’nda söz alarak, EYT’lilerin beklentilerini yeniden gündeme getirdi. 

EYT’lileri, “Gün ve primini tamamladığı halde yaş sınırı getirilerek hakları gasp edilenler” diye tanımlayan CHP Milletvekili Gürer, Son dönemlerde anketlerde Adalet ve Kalkınma Partisinin oyları düşünce emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili yirmi yıldır yapmadığı düzenleme aklına geldi ama bunda da gel gitleri sonlandırmadı” diye konuştu. 

KANUN TEKLİFİMİZ VAR 

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, EYT’lilerin yaşadıkları sorunların bir an önce çözülmesi gerektiğine de işaret ederek, “Bu konudaki kanun teklifimiz Mecliste bekliyor. Emeklilikte yaşa takılanlar hak ettikleri hakkı istiyorlar. Primlerini ödemişler, günlerini tamamlamışlar; ne yazık ki onların hakkı gasbedilmiş, bu hakkın yeniden onlara verilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

5 MİLYONA YAKIN MAĞDUR VAR 

EYT’lilerin duygularıyla oynanmamasını isteyen  Ömer Fethi Gürer, konuşmasında şu ifadelerde tamamladı: 

“ 5 milyona yakın mağdur insan var, bu insanların sorunları bir an önce Türkiye Büyük Millet Meclisinde çözümlensin ve bu insanların hakkı geri verilsin , ayrıca, taşeronlarla ilgili de yapılan düzenlemelerin yetersizliğini bir kez daha vurguluyorum…” diye konuştu.

 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.