Hava Durumu

Gürer: “400 bin belediye çalışanı mağdur”

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, belediyelerde 400 bin taşeron işçinin mağduriyet yaşadığını belirterek,  başta yardımcı zabıta personeli olmak üzere belediye şirketleri bünyesinde çalıştırılan bu işçilerin asli kadroya alınması gerektiğini söyledi. 

Haber Giriş Tarihi: 13.10.2022 16:17
Haber Güncellenme Tarihi: 13.10.2022 16:17
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Gürer: “400 bin belediye çalışanı mağdur”

CHP Milletvekili Gürer, belediye şirketlerinin bünyesinde çalışanlara da kadro istedi. 
  
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda söz olarak belediye şirketleri bünyesinde çalıştırılan işçilerin asli kadro taleplerini Meclis gündemine getirdi.
Gürer, belediyelerde zabıta memurlarının yanı sıra belediye şirketlerinden alınan, yardımcı personel statüsünde çalıştırılan, zabıta kıyafeti giydirilen, zabıtanın görevi yaptırılan ama kadrosu verilmeyen, çalışanların olduğuna dikkat çekti.

Yardımcı zabıta personeli olarak adlandırılan bu çalışanlara bir an önce kadroları verilmesi gerektiğini anlatan  Ömer Fethi Gürer, “Belediyelerde zabıta, yardımcı zabıta statüsünde olanlar da kadroya alınmalıdır” dedi.
"ASIL İŞİ YAPANA ASIL İŞ KARŞILIĞI ÜCRET VERİLMELİ"
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ayrıca, belediye iktisadi teşekküllerine alınan işçilere de kadro verilmesi gerektiğini ifade ederek, “Onların da kadrolarının bir an önce verilmesi lazım. 400 bin insan mağduriyet yaşıyor. Taşerondan geçtikten sonra iyileştirme de sağlanmadı. Belediye şirket çalışanlarına da iktidar, bir an önce kadrolarını vermeli ve belediye kadrolarında asıl işi yapan, asıl işin karşılığı ücreti de almalıdır” diye konuştu.
 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.