Hava Durumu

Gürcü gazeteciler İstanbul’a hayran kaldılar

Küresel Gazeteciler Konseyi’nin davetlisi olarak Gürcistan’dan Türkiye’ye gelen gazetecilerin İstanbul gezisi bu sabah sona erdi. Konukların Ankara temasları da başladı

Haber Giriş Tarihi: 26.02.2022 16:43
Haber Güncellenme Tarihi: 26.02.2022 18:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Gürcü gazeteciler İstanbul’a hayran kaldılar

İSTANBUL'DA dün ilk durak Haber Global Televizyonu oldu. ‘Ajanda’ programı sunucusu Benan Kepsutlu’nun da katıldığı Haber Global ziyaretinde kanalın haber koordinatörü Alaattin Akdoğar, misafirlerin sorularını cevapladı. KGK üyesi gazetecilerin de eşlik ettiği gezide davetliler haber merkezi, reji odası ve stüdyoları gezerek kanaldan ayrıldı.

Konukların ikinci durağı ise Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) oldu. Türkiye-Gürcistan İş Konseyi Başkanı Osman Çalışkan yemekli toplantıda iki ülkenin ticari ve ekonomik ilişkilerine yönelik bilgilendirme yaptı. DEİK ziyaretinin ardından Karaköy’de bulunan Güllüoğlu Baklavacısı'na geçen Gürcistanlı gazetecileri ünlü baklavacı Nadir Güllü karşıladı. Gazeteci heyetiyle tek tek ilgilenen Güllü, nasıl baklava yenmesi gerektiğini uygulamalı olarak gösterdi.


Kalan zamanlarını alışveriş ve serbest zaman olarak değerlendiren misafirler akşam yemeği için teknede buluştu. Kabataş’tan başlayan yemekli boğaz turu ülkelerin yöresel dans gösterileri ile devam etti.


Sabah saatlerinde İstanbul’dan ayrılan Gürcü gazeteciler Türkiye gezilerinin ikinci bölümü için Ankara’ya ulaştı. Ankara programında Yunus Emre Enstitüsü, Turizm Bakanlığı, TRT, Anıtkabir, TBMM, Gürcistan Büyükelçiliği ziyaretleri ve Ankara şehir turu bulunuyor.

Medya Haber Sitesi Genel Yayın Yönetmenimiz Şerife Türkeş'in de katıldığı programda Türkiye ile Gürcistan arasında gönül köprüsü kuruldu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.