Hava Durumu

Gümüş: Sorunlara DEVA olacağız!..

DEVA Partisi Niğde İl Başkanı Mevlüt Gümüş düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Son bir yıl içinde 1 buçuk milyon ailenin boşandığına değinen Gümüş, ekonominin bozuk olduğu ve gelirlerin düşmesinin aile yapılarını olumsuz etkilediğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 13.11.2021 15:32
Haber Güncellenme Tarihi: 13.11.2021 15:44
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Gümüş: Sorunlara DEVA olacağız!..

DEVA Partisi Niğde İl Başkanı Mevlüt Gümüş: “Sorunları 1 yıl içerisinde DEVA Partisi İktidarı ile sonlandıracağız” dedi.

Gümüş açıklamalarında: “Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’ın belirttiği gibi Türkiye’deki bazı sorunların çözümü o kadar kısa ki 1 yıl içerisinde sorunlar çözülebilir. Düşüncelerimiz farklı olabilir ama Türkiye’nin sorunlarını ortak akılla çözüme kavuşturabiliriz. İnsanlar arasında kardeşlik duyguları azaldı. Birbirimize karşı kin ve nefret duyguları beslenir oldu. Toplumsal sorunlarımızın kaynağı olarak ekonomi olarak görüyorum. Zaten ailede de ekonomi bozuksa o ailede mutsuzluk olur. Zaten bu yüzden son bir yılda 400 bin evlilikten 200 bine yakın boşanma var arkadaşlar. Son 10 yilda 1 buçuk milyon aile boşanmış, bu ailelerin çocuklarını düşünün. Bu ülke nereye gidiyor?

2018 yılında yeni yönetime geçtiğimizde dolar 4 lira civarındaydı. Şu anda ne kadar dün akşam ki verilere göre 1 dolar 10 lirayı geçmiş durumda. Yani 2 buçuk at artmış. Dolar arttıkça da bizim dışarıya olan borcumuz katlanıyor arkadaşlar.

Ülkece dış borcumuz 450 milyar dolar olmuş durumda. İnsanlarımızın borcu arttıkça alım gücümüz de düşüyor, haberleri okuduğumuz zaman insanların ne tür zorluklarla karşı karşıya kaldığını gördükçe o kadar psikolojik çöküntü yaşıyorum ki.

Şu an da 50 avukat bir araya geliyor ve kendi tuttukları bürolarının kiralarını ödeyemiyorlar. Öğrencilerimle konuşuyorum hepsinin düşüncesi şu; bir an önce yurtdışına kapağı atmak. Bizim ülkemiz bunları hak etmiyor. Bunlar beyin göçü demek. Doktor mühendis giderse bizler nasıl gelişeceğiz? Zor günler geçiriyoruz ve bizler bu süreci partimiz DEVA ile sonlandıracağız ve sorunlara DEVA olacağız.” dedi.

 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.