Hava Durumu

Gülşen hakkında suç duyurusu !..

Önder İmam Hatipliler Derneği Niğde Şubesi, şarkıcı Gülşen’in imam hatip liseleri hakkındaki açıklamaları sonrasında Niğde Adliyesinde basın açıklaması yaparak ve suç duyurusunda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 25.08.2022 17:27
Haber Güncellenme Tarihi: 25.08.2022 17:27
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Gülşen hakkında suç duyurusu !..

GÜLŞEN HAKKINDA SUÇ DUYURUSU 

Önder İmam Hatipliler Derneği Niğde Şube Başkanı Salih Yaşar, İmam Hatip Okullarının ülkemizin gelişmesine katkı sunan, milli birlik ve beraberliği önceleyen, toplumda sevgi, saygı ve hoşgörü ikliminin oluşmasına ciddi katkıları olan eğitim kurumları olduğunu söyledi.

Basın açıklamasına AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, AK Parti İl Başkanı Ömer Kılıç, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Ali Şafak, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Baloğlu, dernek üyeleri ve çok sayıda İmam Hatip Lisesi mezunu katıldı.

YAŞAR: “AYRIŞTIRICI İFADELERİ ÇİRKİN VE TEHLİKELİ GÖRÜYORUZ”

Önder İmam Hatipliler Dernek Başkanı Salih Yaşar, her türlü ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve tehlikeli gördüklerini ifade etti.

Yaşar, “İmam Hatip Okulları; öğrencisi, öğretmeni ve müfredatı ile bu ülkenin Milli Eğitim sisteminin bir parçasıdır. Eğitim sistemimiz içinde farklı kademelerde birçok farklı okul türü vardır ve İmam Hatip Okulları da bu okullardan biridir. Okul türleri içinde İmam Hatip Okullarını tercih ederek bu okullarda eğitim almak isteyen her bir vatandaşımızın tercihi, tıpkı diğer okul türlerini tercih eden vatandaşlarımızda olduğu gibi temel bir haktır ve saygıya layıktır. Bu husus temel insan hakları ve anayasamız açısından gayet açıktır. İmam Hatip Okullarının mezunları ve mensupları olarak farklı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilerimize yönelik her türlü ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve tehlikeli görüyoruz. İmam Hatip okulları her türlü siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacaktır. Ancak zaman zaman kendi çıkarları için suni gündem oluşturmak isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere de üzülerek şahit oluyoruz” dedi.

Ak Parti Niğde kanadından yapılan açıklamada, şarkıcı Gülşen ağır sözlerle eleştirildi. Ak Parti Niğde Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Baloğlu sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada şunlara yer verdi; 

"Nefret ve kin dolu, iğrenç söylemleri ile toplumumuzu ayrıştırmaya çalışan sözde sanatçı hakkında Önder İmam Hatipliler Derneği Niğde Şubesi koordinesinde gerçekleşen basın açıklaması ve akabinde suç duyurusunda bulunma sürecine katıldık.

Bu milletin değerleriyle, bu milletle problemi olan şahıslarla mücadelemiz hukuk zemininde sonuna kadar devam edecektir." 

GÜLŞEN HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI 

Soruşturmanın Gülşen'in sahnede imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği sözlerinden dolayı başlatıldığı öğrenildi. Dün gece sahne alan Gülşen'in "İmam Hatip'te okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor" dediği görüntüler tartışma yaratmıştı. 

Diyanet İşler Başkanı Ali Erbaş twitter hesabından yaptığı paylaşımda kınama mesajı yayınladı. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.