Hava Durumu

Gençoğlu'ndan kritik çağrı

Kızılay Derneği Niğde Şubesi Başkanı Kemal Gençoğlu çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kızılay olarak yardımlarına devam edeceklerini belirten Gençoğlu; kan bağışı çağrısında bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 25.01.2022 16:13
Haber Güncellenme Tarihi: 25.01.2022 17:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Gençoğlu'ndan kritik çağrı

Zorlu hava koşullarında da yardımlarına devam ettiklerini belirten Gençoğlu, azalan kan rezervlerine yönelik olarak vatandaşları Kızılay Kan Aracı’nda kan vermeye davet etti.

Kızılay Derneği Niğde Şube Başkanı Kemal Gençoğlu yaptığı açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Kızılay Derneği Niğde Şubesi olarak olumsuz hava koşullarında yolda mahsur kalan araç şoförlerine kumanya götürüyoruz. Yolda kalmışların ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz.

Niğde genelinde de bütün ihtiyaç sahiplerine gıda, kıyafet gibi yardımlarda bulunuyoruz. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde de 2 bin öğrenciye kıyafet yardımında bulunmuştuk. İkinci dönemde de aynı yardımlarda bulunacağız. Sınav dönemlerinde öğrencilerimize de çorba ikramımız bulunmakta.  Niğde şube yerleşkemizde bulunan depomuzda da kıyafet yardımlarımız ihtiyaç sahiplerine yönelik olarak devam ediyor. Bundan sonra ihtiyaç sahiplerine kira yardımında da bulunacağız.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde bulunan kan aracımıza da Niğde’mizdeki halkımızı davet ediyoruz. Kızılay olarak kan rezervlerimiz bayağı azalmış durumda. Halkımız soğuk hava koşullarından dolayı pek rağbet göstermiyor. Tüm halkımızı kan bağışı yapmaya davet ediyorum.”

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.