Hava Durumu

Gençlik ve Kadın Yaşam Merkezi'nin temeli atıldı

Niğde Belediyesi tarafından İlhanlı Mahallesine yapılacak olan Gençlik ve Kadın Yaşam Merkezi'nin temeli atıldı

Haber Giriş Tarihi: 01.12.2023 17:13
Haber Güncellenme Tarihi: 01.12.2023 17:13
Kaynak: haber merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Gençlik ve Kadın Yaşam Merkezi'nin temeli atıldı

Niğde Belediyesi tarafından İlhanlı Mahallesinde yapılacak olan Gençlik ve Kadın Yaşam Merkezi'nin temeli atıldı. Niğde Valisi Cahit Çelik, İlhanlı Mahallesindeki tesisin temel atma töreninde yaptığı konuşmada tesisin kadınları sosyal ve kültürel hayatta daha aktif hale getireceğini söyleyerek; '' Niğde genelinde merkezde 7 olmak üzere 15 kütüphane bulunuyor. Belediyenin özellikle kale bölgesinde devam eden projesindeki kent müzesi açıldığında buranın kültürüne, tarihine ciddi anlamda katkı sağlayacak" dedi.

Temel atma töreninde konuşan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemi; ''Yaklaşık 2 bin 200 metrekarelik 2 farklı girişi olan bir bina olacak. Üç katlı binanın bir tarafı kadınların kullanacağı şekilde planlandı. Orada atölyeler olacak, mutfaktan tutun, aşçılıkla diğer sektörlerle alakalı çeşitli kurslar verilecek. Aynı zamanda kadınlarımıza özel spor merkezi de olacak" dedi.

Törene Niğde Valisi Cahit Çelik, Niğde AK Parti Milletvekili  Cevahir Uzkurt, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, protokol üyeleri ve çok vatandaşlar katıldı. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.