Hava Durumu

Gençlik Spor'a 1575 personel alınacak!..

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, 2022 yılında sözleşmeli yeni 373 spor uzmanı, 50 psikolog, 500 gençlik çalışanı ve 652 yurt yönetim personeli alacaklarını duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 28.12.2021 11:14
Haber Güncellenme Tarihi: 28.12.2021 11:14
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Gençlik Spor'a 1575 personel alınacak!..

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, 2022 yılında bakanlığa alacakları yeni personel hakkında Instagram'dan canlı yayın yaptı.

Her geçen gün hizmete açılan tesislerle büyüyen bakanlığın, yeni ekip arkadaşlarıyla güçlenmeye devam ettiğini belirten Bakan Dr. Kasapoğlu, 2022 yılında 373 spor uzmanı, 50 psikolog, 500 gençlik çalışanı ve 652 yurt yönetim personeli olmak üzere 1575 personel alacaklarını açıkladı.

"GSB ailemize katılacak toplamda 1575 personelimiz şimdiden hayırlı olsun" diyen Bakan Kasapoğlu, başvuruların 24 Ocak – 28 Ocak tarihleri arasında e-devlet üzerinden yapılacağını duyurarak, personel alımına ilişkin esasları ve başvuru süreciyle ilgili şu bilgileri verdi:

“Spor Uzmanı pozisyonları için; yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde ilgili grup için belirlenmiş bölümlerden mezun olmak…

Gençlik Çalışanı pozisyonları için yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde ilgili grup için belirlenmiş bölümlerden mezun olmak.

Ek olarak 5. Grup için Bakanlığımızca verilen gençlik liderliği sertifikasına sahip olmak.

Psikolog pozisyonları için; yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren psikoloji bölümlerinden mezun olmak…

Yurt yönetim personeli pozisyonları için yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde ilgili grup için belirlenmiş bölümlerden mezun olmak…

Bu şartlara haiz adaylar başvurularını 24 Ocak – 28 Ocak tarihleri arasında e-devlet üzerinden Kariyer Kapısı adresi üzerinden yapabilecekler.

Altını çizmek isterim ki Kariyer Kapısı üzerinden yapılmayan hiçbir başvuru dikkate alınmayacak.”

 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.