Hava Durumu

Geleceğin ziraat mühendisleri aranıyor !..

Ayhan Şahenk Tarımsal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilen “Geleceğin Ziraat Mühendislerini Arıyoruz” adlı program düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 23.11.2022 15:10
Haber Güncellenme Tarihi: 23.11.2022 15:10
https://www.medyahabersitesi.com
Geleceğin ziraat mühendisleri aranıyor !..

Programa, NÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu ile birlikte Niğde Vali Yardımcısı Ahmet Yıldız, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamdi Doğan, Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Ayhan Şahenk Tarımsal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ahmet Şekeroğlu, Niğde Ziraat Odası Başkanı Veli Kenar ve öğrenciler katıldı.

Program sonunda açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu gerçekleştirilen program ile lise öğrencilerimize uygulamalı bilgiler vererek kariyer seçimlerinde yardımcı olmayı amaçlamadıklarını ifade ederek programın ardından geleceğin çiftçilerini arıyoruz adlı eğitim programının da kısa süre içerisinde uygulamaya geçeceğini aktardı.

Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu açıklamalarının devamında “Büyük yatırımlarımız ile yeniden canlandırdığımız, Bölgesel anlamdaki sorumluluğunun farkında olan Tarımsal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezimiz bu nedenle birçok kurum ve kuruluşla iş birliği yapmaya devam edecek ve projeleri hayata geçirecektir. Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yaptığımız protokole göre gerçekleştirdiğimiz “Geleceğin Ziraat Mühendislerini Arıyoruz” programı gibi öznesi “Niğde Tarımı” olan bütün konularda iş birliğine hazır olduğumuzu da bir kez daha ifade etmek isterim” ifadelerini kullandı.

Program, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ve gerçekleştirilen folklor etkinliğinin ardından sona erdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.