Hava Durumu

Gebere Mesire Alanı çok beğenildi !..

Niğde Belediyesi tarafından hizmete sunulan Gebere Mesire Alanı açıldı.

Haber Giriş Tarihi: 08.08.2022 10:48
Haber Güncellenme Tarihi: 08.08.2022 11:04
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Gebere Mesire Alanı çok beğenildi !..

Doğal yapısı ile meraklılarının uğrak mekanı olan Uzandı Vadisi'ndeki Gebere Barajı alanına yapılan mesire alanı resmen açıldı. İçinde birçok eğlence unsurunun sunulduğu mesire alanında doğal ve kültürel değerler de korundu. 

Açılış törenine vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, Niğde Protokolü de katılım sağladı. 

Niğde Valisi Mustafa Koç yaptığı konuşmada, kentin turizm potansiyeline sahip doğal ve kültürel değerleri olduğunu söyledi.

Bu değerlerin bir kısmının hayata geçirildiğini belirten Koç, "Bu güzellikler vatandaşlar için yapılıyor. Burayı anlamlı kılacak olan sizlerin buraya sahip çıkmanız. Bir hizmeti yapmak önemlidir ama yaşatmak, devam ettirebilmek sizlerin elinde. Hayırlı, uğurlu olsun." dedi.

Belediye Başkanı Emrah Özdemir ise mesire alanında ATV pisti, zeplin, dev salıncak, paintball sahası, jumping de bulunduğunu belirterek, "Hafta sonu insanların vakit geçirebilecekleri, misafirlerini getirebilecekleri ve çocuklarıyla eğlenebilecekleri adrenalini ve heyecanı bol bir alanı Niğde'ye kazandırdık. Hedefimiz burayı her sene büyütmek. Alanı farklı etkinlikler katarak Niğde'nin hatta bölgenin cazibe merkezi haline getireceğiz. Bizlere destek olan milletvekillerine, valimize, Niğde İl Özel İdaresine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.