Hava Durumu

Gazze'den İsrail'e roket saldırısı: İsrail, savaş durumu ilan etti

Hamas'ın silahlı kanadı Izzeddin Kassam, bu sabah "Aksa Tufanı" adını verdikleri bir operasyonu başlattıklarını duyurdu. İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ndeki Filistinli grupların, İsrail'e binlerce roket fırlattığını bildirdi. Bazı roketler, İsrail'e ait "Demir Kubbe" hava savunma sistemleri tarafından imha edildi. İsrail ordusu, Tel Aviv ve çevresindeki bölgelerde hava saldırılarına karşı sirenlerin devreye sokulduğunu belirtti.

Haber Giriş Tarihi: 07.10.2023 12:57
Haber Güncellenme Tarihi: 07.10.2023 12:57
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Gazze'den İsrail'e roket saldırısı: İsrail, savaş durumu ilan etti

İsrail, Gazze sınırına yakın bölgelerde yaşayan vatandaşlarına güvenlik nedeniyle evlerinden çıkmamaları konusunda uyardı. İsrail medyasına göre, atılan bazı roketler Askalan ve Usdud şehirlerine isabet etti.

İsrail ordusu, Gazze'den İsrail'e yapılan bu büyük ölçekli roket saldırıları nedeniyle 'savaş durumu' ilan ettiğini açıkladı. Açıklamada, son bir saat içinde Gazze'den İsrail'e büyük çaplı roket saldırıları gerçekleştiği ve Filistinli grupların farklı bölgelere sızdığı ifade edildi. Halka korunaklı alanlarda bulunma talimatı verildi.

İsrail ordu sözcüsü, Hamas'ın roket saldırılarına ek olarak İsrail topraklarına sızma girişimlerini içeren geniş kapsamlı bir operasyon başlattığını da açıkladı.

İzzeddin el-Kassam Tugayları Komutanı Muhammed ed-Dayf ise Aksa Tufanı operasyonunun ilk aşamasında 5 bin roket ve havanın fırlatıldığını belirtti. Dayf, video açıklamasında, Filistin halkının İsrail'in ihlallerine karşı bir çizgi çekme kararı aldığını ve bu operasyonu başlattığını ifade etti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.