Hava Durumu

Gazze'de yaşanan insanlık dramı Niğde'de anlatılacak

Gazeteci ve TV program sunucusu Mehmet Akif Ersoy, Niğde Belediyesince düzenlenen ve Gazze’de yaşanan insanlık dramının enine boyuna konuşulacağı söyleşiye katılmak üzere Niğde’ye gelecek. Niğde Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan “İnsanlığın Kanayan Yarası, Onur Sınavı- Gazze” konulu söyleşi 9 Aralık Cumartesi günü saat 18.00’de başlayacak.

Haber Giriş Tarihi: 07.12.2023 11:33
Haber Güncellenme Tarihi: 07.12.2023 11:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Gazze'de yaşanan insanlık dramı Niğde'de anlatılacak

ERSOY, GAZZE’DEKİ İZLENİMLERİNİ AKTARACAK

7 Ekim’den bu yana kanın ve gözyaşının durmadığı, çoğunluğu çocuk ve kadın olmak üzere binlerce masumun yaşamını yitirdiği Gazze’ye giderek yaşanan dramı gözler önüne seren Gazeteci Mehmet Akif Ersoy, oradaki izlenimlerini, Niğde Belediyesi tarafından 9 Aralık’ta düzenlenecek söyleşide, katılımcılara aktaracak.

GAZZE İNSANLIĞIN KANAYAN YARASI

Dünyanın gözü önünde Gazze’de, tarihte eşi benzeri görülmemiş bir katliamın yaşandığını belirten Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Gazze gerçekten de insanlığın kanayan yarası ve onur sınavıdır. Çoluk çocuk demeden insanların katledilmesine sessiz kalınamaz. Bu bir zulümdür. Biz bu zulme karşı olduğumuzu tüm dünyaya haykırmak istiyoruz.” Dedi.

BAŞKAN ÖZDEMİR’DEN DAVET

Tüm vatandaşları söyleşiye davet eden Belediye Başkanı Emrah Özdemir, bölgede bir an önce saldırıların sona ermesi ve kalıcı barışın sağlanması gerektiğini de ifade etti.

GAZETECİ ERSOY’UN, “TÜNEL: GAZZE’DE YAŞAMAK” İSİMLİ KİTABI YAYIMLANDI

Niğde’de Gazze’de yaşanan insanlık dramını konu alan söyleşiye katılacak olan usta Gazeteci Mehmet Akif Ersoy’un, 2021 yılında yine Gazze’yi konu olan “Tünel: Gazze’de Yaşamak” adlı bir kitabı yayımlanmıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.