Hava Durumu

Gazilerimiz, şanlı tarihimizin ebedi kahramanlarıdır !..

Niğde Valisi Mustafa Koç, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Haber Giriş Tarihi: 16.09.2022 14:31
Haber Güncellenme Tarihi: 16.09.2022 14:31
https://www.medyahabersitesi.com
Gazilerimiz, şanlı tarihimizin ebedi kahramanlarıdır !..

Valimiz Sayın Mustafa Koç’ un Gaziler Günü Mesajı; 

19 Eylül 1921 tarihinde, Gazi Meclis tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanı ve Mareşallik rütbesinin verilişinin yıl dönümünü ve 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlamanın gururu içerisindeyiz.  
         Gazilerimiz, şanlı tarihimizin ebedi kahramanlarıdır. Gazilik, ömür boyu taşınacak büyük bir onurdur. Gazilerimiz; destansı tarihimizin уaşaуan abideleri, milletimizin bağımsız olma şuurunu ԁiri tutan efsaneleri ve Türk vatanseverliğinin, Türk fedakârlığının ölümsüz kahramanlarıdır. Gazilerimizin cennet vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği için verdiği kutsal mücadele, tarih sayfasında birer kahramanlık ve vatanseverlik destanı olarak yerini almıştır. 
         Vatan, millet ve bağımsızlık uğruna yaşayıp, bu yolda gözünü kırpmadan canını ortaya koyan büyük kahramanlar, vatan size minnettardır. Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan ve bu uğurda büyük bedeller ödeyen Aziz Milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiştir.
         Yüreklerindeki vatan, bayrak, millet aşkıyla destan yazan gazilerimiz; sadece yaşarken ԁeğil, bu Aziz Millet dünya üzerinde var olduğu müddetçe, bu topraklarda уaşaуan herkes için birer onur ve şeref vesilesidir. Siz kıymetli gazilerimiz; şehitlerimiz ile birlikte Cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşlarısınız. Şehit ve gazilerimiz; toprağı vatan, insanı millet yapan yegâne değerlerdir.
         Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, yaşayan gazilerimize en içten saygı ve sevgilerimi sunarak, 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyorum.
 

google-site-verification=trBUEZyee7gIbXyiQDk3Xu5XdBWrGr7EqUhGr-Os2pE
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.