Hava Durumu

“Gazeteciler milletimizin sesi”

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 06.01.2023 11:17
Haber Güncellenme Tarihi: 06.01.2023 12:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
“Gazeteciler milletimizin sesi”

“Demokratik ve şeffaf toplumların en önemli sac ayaklarından birisi olan tarafsız, özgür ve ilkeli basının toplumsal kalkınmanın en önemli göstergelerinden birisi olduğunu” ifade eden Başkan Özdemir; “Toplumsal hayatın devamlılığında haber alma ihtiyacının en önemli ihtiyaçlardan birisi olduğunu” söyledi.

"YAZILI VE GÖRSEL MEDYA OLMAZSA OLMAZLARIMIZDAN BİRİSİDİR."

Başkan Özdemir mesajında; “Yazılı ve görsel medya, toplumsal bilinci artırmak ve güçlendirmek, kamu yararını her zaman ön planda tutmak ve farklı seslerin topluma duyurulması açısından olmazsa olmazlarımızdan birisidir. Toplumu basın meslek ilkeleri çerçevesinde doğru, dürüst ve tarafsız bir şekilde objektif olarak bilgilendiren gazeteciler, demokrasimizin vazgeçilmez bir unsurudur. Modern dünyada çağdaş demokrasiler ve sosyal hayat gazeteciler olmaksızın tarif edilemez. Birey ile toplum, dün ile bugün, bugün ile gelecek arasındaki tüm yolların kavşak noktasında gazeteciler vardır.

İnsanlarımızı bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazetecilerimiz, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletimizin vicdanının sesi olmaktadırlar.

Bu duygu ve düşünceler ile tüm basın mensuplarımızın, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın mensuplarımızı rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına en kalbi duygularımla sevgi ve selamlarımı sunuyorum” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.