Hava Durumu

Gagayuzya Devlet Başkanı, KGK aracılığıyla Türkiye’ye mesaj yolladı

Gagayuzya Devlet Başkanı Evghenia Guțul, KGK aracılığıyla Türkiye’ye mesaj yolladı. Gutul, destekleri için Türk halkına ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şükranlarını iletti.

Haber Giriş Tarihi: 20.08.2023 21:59
Haber Güncellenme Tarihi: 20.08.2023 21:59
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Gagayuzya Devlet Başkanı, KGK aracılığıyla Türkiye’ye mesaj yolladı

Dost ve kardeş, Türk yurdu Gagavuzya’nın yeni seçilen kadın Devlet Başkanı Evghenia Guțul, başkent Komrat’ın kuruluş yıldönümü kutlamalarında Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) aracılığıyla Türkiye’ye sıcak mesajlar yolladı.

“GAGAVUZYA’NIN ZAFERİ”

Moldova Cumhuriyeti’ne bağlı Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti’nden yapılan son seçimi kazanarak görevine başlayan Devlet Başkanı Evghenia Guțul, başkent Komrat’ın kuruluşunun 234’üncü yıldönümü için düzenlenen kutlamalarda Gagavuz vatandaşlarla bir araya geldi. Konuşmasına seçim zaferi için seçmene minnettarlığını belirterek başlayan kadın devlet başkanı, “Bu zafer, tüm Gagavuzya’nın zaferi ve bölgenin hayaller diyarına dönüşmesinin başlangıcıdır” ifadesini kullandı.

“TÜRKİYE’Yİ ÖNEMSİYORUZ”

Konuşmasının ardından Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkan Vekili ve Türk iş insanı Gazeteci İsmail Bayazıt ile özel bir görüşme gerçekleştiren Başkan Evghenia Guțul, Türkiye ile ilişkilerin kendileri için öneminden bahsetti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilgisi ve desteğiyle Türkiye’nin bölgeye ciddi yatırımları olduğunu belirten Gutul, KGK aracılığıyla Gagavuz halkı adına Türkiye’ye ve Türk halkına şükranlarının iletilmesini istedi. Türk iş insanı ve yatırımcıları Gagavuz Bölgesi’ndeki işbirliği fırsatları için davet ettiğini de bildiren Başkan Gutul, Türkiye’ye en kısa zamanda resmi bir ziyaret gerçekleştireceğini de açıkladı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.