Hava Durumu

Fransız muhtar Yeşilburç Köyüne hayran kaldı!..

Niğde’ye ziyaret eden Fransız muhtar Yeşilburç köyüne hayran kaldı.

Haber Giriş Tarihi: 01.11.2021 14:49
Haber Güncellenme Tarihi: 01.11.2021 15:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Fransız muhtar Yeşilburç Köyüne hayran kaldı!..

Türkiye ziyaretleri kapsamında Niğde’nin Yeşilburç Köyüne uğrayan Fransız Bouville Köyü Muhtarı Benolr Geslw ve ailesi Yeşilburç köyü muhtarı Cihan Tuna’ya kardeş köy teklifini iletti.

Yeşilburç Köyünün tarihi ve doğal yapısına hayran kaldıklarını belirten Benolr Geslw, Yeşilburç Köyünün uluslararası alanda tanınması ve korunması gerektiğini belirterek, en kısa sürede kardeş köy olmak için gerekli yasal prosedürün uygulanması gerektiğini ifade etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yeşilburç Köyü Muhtarı Cihan Tuna:

“Köyümüzün tarihi ve doğal güzellikleri zaten biliniyordu. Sayın Valimiz Yılmaz Şimşek de köyümüzün turizm köyü olarak anılması adına çok çaba harcadı. Tarihi eserlerimiz, tarihi kilisemiz var. Devletimizin çalışmaları kapsamında seyir terası da yapılıyor. Aynı zamanda yürüyüş yoluna ek 6 kilometrelik bir yol daha ekleniyor. Turizmci Cevdet Eroğlu aracılığıyla misafirlerimizi de ağırladık.” dedi. 

YEŞİLBURÇ KÖYÜMÜZÜ VE NİĞDE’MİZİ TANITACIĞIZ

Kardeş Köy teklifi karşısında mutlu olduğunu ifade eden muhtar Tuna, Yeşilburç Köyü ile birlikte Niğde’yi de tanıtacaklarını belirtti.

Tuna konuşmalarına şöyle devam etti:

“Kendileri Fransa’nın Bouville Köyü muhtarı oluyorlar. Eşi ve oğlu ile birlikte köyümüz ziyaretlerinde bu coğrafyanın güzelliklerini anlattım. Kendisinin teklifi üzerine kardeş köy olma yolunda ilerliyoruz. İnşallah yasal süreçleri de tamamlayıp en kısa sürede Yeşilburç ve Bouville Köyünü kardeş köy yapacağız. Köyümüzün ve ilimizin tanıtımı için faydalı olacaktır”

 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.