Hava Durumu

Fenomen Talu çifti yakalandı

150 milyonluk liralık vurgun yaparak yurt dışına kaçtıkları iddia edilen sosyal medya fenomeni olan Talu çifti, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yakalandı.

Haber Giriş Tarihi: 05.01.2024 11:00
Haber Güncellenme Tarihi: 05.01.2024 11:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Fenomen Talu çifti yakalandı

YouTube'da "Var Böyle Tipler" isimli kanalda yayınladığı komedi videolarıyla tanınan Kıvanç ve Beril Talu çiftinin, ponzi sistemi ile geçtiğimiz aylarda çevresindeki kişileri dolandırarak yurt dışına kaçtığı iddia edilmişti. Sabiha Gökçen Havalimanı'na gelen Talu çifti polis ekiplerince yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü'nde işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. 

NE OLMUŞTU?

Var Böyle Tipler isimli parodi hesabıyla ünlenen Kıvanç Talu ve eşi Beril Koç Talu'nun reklam kampanyası bahanesiyle tanıdıklarından 150 milyon TL toplayıp Portekiz'e kaçtığı ileri sürülmüştü. Sosyal medya hesaplarını kapatan çiftten günlerce haber alınamayınca çifte para kaptıranlar harekete geçmişti.

Orta okul arkadaşıyla ses kaydı ortaya çıkan Beril Koç Talu ile Kıvanç Talu'nun yardımcılarına arabası ile evini sattırdığını iddia edilmişti. Öte yandan çiftin şoförlerini de 1 milyon TL dolandırdığı iddialar arasındaydı. Çiftin kaçmadan önce aralarından Kenan Doğulu'nun da bulunduğu arkadaşlarına veda partisi verdiği de öğrenilmişti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.