Hava Durumu

Eski Uzman Çavuşlar; Artık sesimizi duyun!

Görevlerinden herhangi nedenden dolayı ayrılmak zorunda kalan eski uzman çavuşlar devlete sesini duyurmaya çalışıyor. Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER) çatısı altında birleşen eski uzman çavuşlar; ‘’Kanunda yer alan hakkımızdan, devlet eliyle faydalanmak istiyoruz.’’ dedi.

Haber Giriş Tarihi: 28.10.2023 16:07
Haber Güncellenme Tarihi: 28.10.2023 16:07
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Eski Uzman Çavuşlar; Artık sesimizi duyun!

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde çok kritik ve önemli görevler üstlenen bir zamanlar kahramanlar olarak isimlendirilen ancak gururla yaptıkları mesleklerinden bazı nedenlerle ayrılan eski uzman çavuşlar, seslerini duyurmaya çalışıyor. Atanamayan Uzmanlar Derneği çatısı altında birleşen eski uzman çavuşlar kanunda yer alan haklarından bir an önce devlet eliyle faydalanmak istiyor.

Yaşadıkları sorunlarla ilgili açıklamalarda bulunan Atanamayan Uzmanlar Derneği Niğde İl Temsilcisi Ziya Altıner, meslekten ayrıldıktan sonra yaşadıkları sorunlara dikkat çekerek şu ifadelere yer verdi; ‘’Zamanında devlet, millet ve bayrak için en ön safhalarda görev aldık ve bundan hiçbir zaman hiçbir gerekçeyle geri durmadık. Devletimiz bizi nerede görmek istediyse oradaydık. Görev sürelerimiz boyunca başımızı öne eğecek herhangi bir olay yaşamadık. Ancak sağlık, ailevi veya herhangi bir nedenden dolayı çok severek icra ettiğimiz mesleğimizi bırakmak zorunda kaldık. Devletimizden bizlere sahip çıkmasını, ve sesimizi duymasını istiyoruz.’’ dedi.

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da basın açıklaması düzenleyen Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli’de aynı konulara dikkat çekmiş, torpil ve referans ile değil devletin kendi eliyle bir atama olmasını gerektiğini vurgulayarak; ‘’Yaşadığımız bu durum, binlerce kişinin yaşadığı bir mağduriyettir.  Bu durumdan dolayı eski uzman çavuşların aileleri zor durumda ve yuvaları dağılmaktadır.  Bizler, terörle mücadelede, sınır ötesi operasyonlarda ve vatan savunmasında canını ortaya koymuş, görevini layıkıyla yerine getirmiş insanlarız. Ancak atanma sorunu nedeniyle işsizlikle ve mağduriyetle karşı karşıyayız. Atanma hakkımızın kullanılmasını ve yaşadığımız bu mağduriyetin giderilmesini talep ediyoruz. Bu sorunu gidermek için vatan uğrunda bedel ödeyen kahramanlara  destek olmanızı ve sesimizi daha geniş kitlelere duyurmanızı rica ediyoruz. Bu konuda kamuoyunun farkındalığını artırmak, yetkililerin dikkatini çekmek ve yaşadığımız sıkıntıları gidermek için desteğiniz çok önemlidir. TBMM'de sayısız milletvekilleri ile görüşmeler sağladık ve olumlu sonuçlar aldık. Tüm bu görüşmelerin ardından nihayet iyi bir haber bekliyoruz. Lütfen sesimizi duyun.’’ İfadelerine yer verdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.